TOPlist
23. 09. 2023
Domů / Zajímavé / Ceny energií rostou raketovým tempem. Co dělat a jak vybrat správného dodavatele?

Ceny energií rostou raketovým tempem. Co dělat a jak vybrat správného dodavatele?

Aktuálními zprávami hýbou informace o rychle rostoucích cenách za energie. Týká se to plynu i elektřiny, kdy jsou ceny mnohdy i na více než dvojnásobných hodnotách. A to se na trhu projevuje zdražováním a dokonce až kolapsem některých menších dodavatelů energií, kteří nestačili nakoupit dostatečné zásoby za dřívější nižší ceny. Co tedy v takové situaci dělat a podle čeho vybírat nového dodavatele energií? S tím vám pomůže tento článek.

Když máte tarif za fixovanou cenu, vyčkávejte

V současné chvíli jsou na tom nejlépe lidé, kteří mají tarify s fixovanou cenou ještě na určité období. Pokud jde o cenu uzavřenou zhruba před rokem a dříve, nebývá nijak vysoká. Solidní dodavatelé energií by se v tento okamžik navíc neměli uchylovat ke zdražování a snahám o výjimku z již uzavřených podmínek. Pokud se o něco podobného váš dodavatel pokouší, pravděpodobně nepůjde o správný postup, protože fixovaná cena elektřiny či plynu je poskytována opravdu na předem sjednané období.

Při nutnosti změnit dodavatele vybírejte moudře a na delší dobu

Jestli jste se ocitli v situaci, kdy musíte změnit dodavatele energií, dejte si záležet s výběrem. Podívejte se, jaká je cena plynu za m3 a zjistěte si, v jakých hodnotách se pohybuje cena elektřiny. Konečná cena se samozřejmě odvíjí i od toho, odkud energie pochází. Ekologické zdroje však rozhodně automaticky neznamenají vyšší ceny energií, protože záleží na konkrétním dodavateli a tarifu.

Kvalitní a silný dodavatel jako záruka energií i v dobách krize

Pro přečkání krizových období se vyplatí sjednat si energie u takového dodavatele, který má silné zázemí a jasnou historii. Díky tomu je totiž o poznání větší šance, že bude mít nakoupeno dostatečné zásoby energie za danou cenu pro případné pozvolnější zdražování a změny.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top