TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Přestala vám chutnat káva? Třeba za to může kávovar

Přestala vám chutnat káva? Třeba za to může kávovar

Koupě kávovaru jistě není pro většinu domácností tak velkou událostí jako pořízení si televize nebo dokonce auta. Nicméně to potěší. Dopřávat si s minimem úsilí každý den lahodnou kávu určitě stojí za to.

Pokud však káva přestane být po nějaké době lahodná a vy jste na její přípravě nezměnili zhola nic, je načase začít se pídit po příčinách. Hodně často bývá problém v zaneseném přístroji.

Vhodný přístroj

I ty nejlepší přístroje od Delonghi se mohou dříve nebo později zanést. Nečistoty tvořené obvykle olejem, případně vápenatými usazeninami mohou udělat mnoho zlého nejen s chutí nápoje, ale hlavně se samotným přístrojem. Nebudete-li se o něj adekvátně starat, může kdykoliv vypovědět službu. Ale není potřeba malovat čerta na zeď. Řešení je prosté. Nesmí se jen zapomínat na čištění kávovarů Delonghi.

Udělejte z toho pravidlo

Čištění kávovaru jednou za uherský rok jeho kondici mnoho nepřidá. Je to stejné, jako byste sportovali třeba jen dvakrát v říjnu a jednou v prosinci. Moc to vaší kondici nepomůže, že?

Komplexní očista by měla proběhnout zhruba čtyřikrát do roka a je k ní potřeba použít speciální tablety na čištění kávovaru. Některé části byste však měli oplachovat takřka každý den a filtry měnit jednou do týdne. Naučte se to dělat pravidelně a neměli byste mít s nečistotami v kávovaru větší potíže.

Odvápnění

Nejen nečistoty, ale i usazený vápenec v trubkách a na dalších místech může mít pro váš přístroj fatální dopad. Není potřeba dlouho spekulovat nad tím, jak odvápnit kávovar. Postup je v podstatě totožný s komplexním čištěním, jen se místo čistících tablet použijí odvápňovací.

Odvápnění kávovaru se někdy dělá i pomocí citrónové vody či podobných pochybných receptů. Nedělejte to. Účinek obvykle není kdovíjak skvělý a vy na tom neušetříte. Naopak, můžete přístroj poškodit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top