TOPlist
6. 12. 2023
Domů / Interiér / Sauna na míru se vejde do každého bytu

Sauna na míru se vejde do každého bytu

Trh je plný typizovaných saun, které mají minimálně jednu obrovskou nevýhodu: mají pevně dané rozměry a nejde je změnit. Ani o centimetr. To však dokonale řeší sauny, které se začnou vyrábět až po zaměření místa, kam je chce jejich majitel umístit. Aby tam padly jak ulité.

Řekněte si, jak bude vaše sauna vypadat

U sauny na míru nejste ničím limitováni. Nejdříve si vyberete design sauny – a to buď z modelové řady výrobce, anebo vám architekt navrhne design naprosto unikátní. Třeba takový, aby se skvěle hodil k vašemu domu či bytu.

Rozhodněte, jaké dřevo do sauny preferujete. Pro venkovní obklad i vnitřní obklad. Výběr je obrovský: například skandinávský smrk, hemlock, luxusní cedr, nebo africká vrba abachi, která nepálí (a proto je ideální na lavice a opěrky).

Pokud máte rádi luxusní sauny, skvěle vypadá dřevo v kombinaci s velkorysým prosklením – třeba celé boční stěny.

Najděte sauně to nejlepší místo, ona se mu přizpůsobí

Sauna na míru může být opravdu všude. Jediné, co je potřeba zajistit je odvětrání a pevnou podlahu. S tím vším vám ale výrobce ochotně poradí, nebojte se ho zeptat.

Protože saunu stavíme a navrhujeme od samého začátku, neomezujte se.

Milujete saunování venku? Klidně si naplánujte saunu na terase, na balkóně nebo na zahradě.

Venkovní sauna má svoje specifika, je konstrukčně i cenově náročnější, ale odvděčí se vám zážitky, které vám žádná sauna v interiéru nikdy nedá.

Máte starou komoru nebo prostor pod schody, který nevyužíváte? I tam můžete mít vaši vysněnou saunu. Líbila by se vám finská sauna v koupelně nebo snad máte samostatnou wellness místnost?

Pro dobrého výrobce neexistuje překážka a vyrobí vám saunu samostatně stojící i saunu vestavěnou do konkrétního prostoru, niky nebo výklenku.

Nadstandardní záruky a servis

To nejlepší jsme si nechali na konec. Pokud si koupíte hotovou saunu, téměř vždy bude jejím rodištěm Čína. A málokdy dostanete záruku delší než tu zákonnou.

U sauny na míru máte jistotu, kdo a kde ji vyrobil. A téměř vždy k ní dostanete záruku i nad rámec té standardní, často až 10 let naprosto bez starostí. Dobrý výrobce vám dá i záruku bezstarostného servisu po celou dobu životnosti vaší sauny.

Vybírejte proto pečlivě. A abyste nesáhli vedle, zkuste navštívit nějaký saunový showroom, kde si budete moci sauny nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top