TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Interiér / Dětský pokoj / Jakou podlahu vybrat do dětského pokoje? Vhodné jsou nejen kusové koberce

Jakou podlahu vybrat do dětského pokoje? Vhodné jsou nejen kusové koberce

Děti potřebují v dětském pokojíku především prostor. Nábytek je obvykle jenom harampádím zabírajícím místo. Tedy pokud jej neuděláte na míru, kdy se postel promění na pirátskou loď či kouzelný zámek. To však nic nemění na tom, že by měl nabídnout spíše prostor pro hru se švihadlem, s míčem, možnost učit se kotrmelce, stojky i hvězdu. A kromě toho, že v pokojíku vytvoříte dostatek prostoru, musíte dát též na podlahu vhodnou krytinu. Pro děti studené, kluzké a tvrdé plovoucí podlahy vhodné nejsou. I první gymnastické pokusy na tvrdé podlaze dost bolí. Mnohem lepší je vrátit se ke starým dobrým kobercům.

Koberec do pokojíku dejte klidně ode zdi ke zdi

Možnosti máme dvě. První jsou klasické koberce metráž. Vybrat můžeme hezký jednobarevný koberec. Měl by být příjemný na dotek, ale příliš dlouhé chlupy nejsou žádoucí. Pro děti je podlaha místem, kde rovněž budují své projekty z kostek, a na těch chlupatějších by to byl problém. Stejně tak jako rozdělat stolní hru.

I metrážové koberce se dnes nabízí jako hrací. E-shop Superpodlaha.cz má v nabídce koberec, který dokáže podlahu pokojíku proměnit na úžasné velkoměsto plné silnic, na romantickou vesničku i na farmu. Děti se na nich vyhrají s autíčky, panenkami i s figurkami zvířat. Je to nekonečný prostor pro hru a zábavu.

Kusové koberce pro děti

Skvělým řešením jsou též kusové koberce. Mohou být klasické a extra hebké. Ty milují děti na lenošení, třeba s knížkou. A vězte, už 1,5letý capart se umí vyvalit u svého leporela.

Oblíbené jsou též hezké dětské motivy, které stylově doplní pokojík. Velkým hitem jsou sovičky, hvězdičky i králíčci.

Ale nezapomeňte, i kusové dětské koberce je možné pořídit především jako hrací. A klidně jich lze mít v zásobě více a dle potřeby je prostřídat. Superpodlaha.cz nabízí koberec Big city s uličkami velkoměsta ideálními pro autíčka, holkám se bude líbit romantický Sweet town. Pořídit jde též velkou mapu na koberci, na které může dítě snadno rozmísťovat své figurky divokých zvířat podle toho, kde žijí. Ale doslova rodinným hitem se stane koberec pro hru Člověče, nezlob se. Ten nejspíš sem tam přenesete i do obývacího pokoje a dáte si spolu partičku této oblíbené hry.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top