TOPlist
6. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Nepečte pořád dokolečka buřty, postavte si gril nad ohniště

Nepečte pořád dokolečka buřty, postavte si gril nad ohniště

Grilovací sezóna začíná a vy pořád nemáte pořádný gril? Nejjednodušší řešení, které není žádným kompromisem, nabízí grily nad ohniště.

Každému, kdo doma na zahradě či na chalupě pořád opéká buřty nad ohništěm, už určitě nejednou vrtalo hlavou, jak ohniště předělat na gril. Nepokoušejte se o polovičaté řešení. Grilovat na DIY amatérských podložkách, které nemají stabilitu a mnohdy jsou z nevhodného materiálu, rozhodně není zdravé a ani zábavné. Profesionální multifunkční gril nad ohniště si lze koupit. Budete na něm moci grilovat na klasické grilovací mřížce, ale především na lávovém kameni. Díky tomu si dobroty ugrilujete tím nejzdravějším způsobem.

Grilujte zdravě na lávovém kameni

Grilované maso bez zčernalých částí. Šťavnaté a voňavé. Krkovice, kuřecí stehna, voňavý špek, chutné klobásky i grilovací párečky. Samozřejmě též grilovaná zelenina i další dobroty. Multifunkční grily Grilmen s lávovým kamenem se dají postavit nad každé ohniště. Nad to na zahradě, ale i nad otevřený krb, který máte třeba pod starou pergolou, ale není uzpůsoben ke grilování. Nad topeništěm je umístěná nejen grilovací část, ale gril má vlastní nohy o výšce 38 cm. Ty slouží současně k polohování výšky grilovací plochy nad ohništěm.

Díky grilům nad ohništěm přestanete být závislými na grilovacím uhlí. Pod grilem teď zatopíte jakýmkoliv suchým dřevem. Jakmile plameny dostatečně zahřejí lávový kámen, grilovačka začíná.

Grily nad ohniště Grilmen

Skvělé pomocníky pro naše gurmánské hody nabízí Grilmen. Firma vyrábí a prodává grily s lávovým kamenem. Nerezové, černé, nad ohniště, grily na kuře a profi grily. K tomu též grilovací kameny – na míru, do krbu i do grilu.

Grily nad ohniště si máte možnost pořídit v černém provedení se žárově odolným lakem, nebo z nerezu. Jednodušší varianta, základní model Grilmen Basic, obsahuje jako grilovací plochu lávový kámen. Varianta Grilmen 3v1 je model kombinující možnosti grilování na lávovém kameni, na mřížce a součástí kompletu jsou též špízové jehly.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top