TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Antigraffiti program pomáhá chránit soukromý i státní majetek

Antigraffiti program pomáhá chránit soukromý i státní majetek

Každoročně se na fasádách budov objevuje množství nelegálních graffiti, které způsobuje velké škody. S jejich následky se potýkají jak soukromí vlastníci, tak i státní správa. Společnost ARS proto vytvořila Antigraffiti program, který pomáhá vlastníkům nemovitostí bojovat proti vandalům.

Antigraffiti program je postaven na třech základních pilířích, které chrání majetek před nájezdy sprejerů.  Kromě odstraňování vzniklého graffiti a aplikace antigraffiti nátěrů, díky nimž se následné poškození odstraňuje snáz, patří do programu i prevence. Společnost ARS totiž průběžně monitoruje ohrožené objekty a dohlíží na prostředky vynaložené na odstraňování graffiti.

Odstraňování graffiti

Z fasády i jiného povrchu lze úspěšně odstranit nejen graffiti, tagy či nápisy pořízené nejrůznějšími psacími potřebami, ale také s plakáty, nálepky či zbytky lepidla. Mezi nejčastější cíle sprejerů patří fasády, zdi, dveře, karoserie aut, výtahy nebo garážová vrata.

Při odstraňování graffiti je často rozhodující rychlost odstranění. Společnost ARS provozuje non-stop servis, o vaši nemovitost se tak zvládne postarat už do 12 hodin od nahlášení.

Aplikace antigraffiti nátěru

Po odstranění graffiti je vhodné fasádu ošetřit i antigraffiti nátěrem, který má hydrofobní efekt. Případné další graffiti se snáze odstraňuje. Navíc na takto ošetřeném povrchu spreje hůře drží. Nátěr se obvykle aplikuje do výšky 3 metrů a po jeho nanesení máte odstraňování nových graffiti na 1 až 3 roky zdarma.

Díky kvalitním přípravkům se nemusíte bát, že by nátěr nějak poškodil fasádu vašeho domu. Vaše fasáda po aplikaci antigraffiti nátěru nejen nezmění barvu, ale zachová se i proudění vodních par a fasáda tak může stále dýchat.

Odborníci vás navíc proškolí, jak se o ošetřenou fasádu starat a dodají vám vhodné čisticí prostředky pro odstraňování dalších graffiti.

Monitoring

Monitoring ohrožených oblastí působí do jisté míry jako prevence. Právě kontinuální úsilí pomáhá chránit majetek tím, že demotivuje sprejery k další činnosti. Ti se pak raději přesunují do méně chráněných lokalit a na oficiální plochy.

Dá se říci, že komplexní program odstraňování graffiti do jisté míry brání vandalismu a působí i jako prevence kriminality ve městech.

Kontrola se provádí zpravidla jednou měsíčně, během ní vznikne seznam poškozených míst včetně jejich rozsahu. Následně se poškozená místa vyčistí. Díky včasnému zásahu se snižuje riziko trvalejšího poškození fasády.

Nedílnou součástí Anrigraffiti programu je i osvěta a spolupráce s městskou policií. Do programu se mohou zapojit SVJ, bytová družstva i celé městské části. Investicí do preventivního programu můžete snížit následné náklady na opakované odstraňování graffiti z vašeho majetku.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top