TOPlist
25. 01. 2020
Domů / Zajímavosti / Pojďte se přestěhovat bez újmy na majetku

Pojďte se přestěhovat bez újmy na majetku

Ohodnoťte tento článek

Stěhujete se? Připravte se na stěhování tak, aby proběhlo bez rozbitého nádobí, nenávratně ztracených drobností i větších věcí.

Za život se většina z nás stěhuje několikrát. Poprvé obvykle pendlujeme mezi kolejí a domovem a stěhujeme se na konci každého ročníku. Po studiu se mnozí z nás stěhují poprvé do svého pronájmu, pak do druhého, do třetího a nakonec třeba konečně do vlastního. Nebo se stěhujeme po skončení dobrodružství se samostatným životem či s partnerským vztahem. Stěhování je vždy anabáze, a to nemusí jít ani o akci „Kulový blesk“, jak ji známe ze stejnojmenného českého filmu. Pojďte se naučit přestěhovat se tak, aby to přežily i hrníčky po babičce.

Základem je dobrá krabice

Jestliže chcete přestěhovat své věci bez ztrát, potřebujete především kvalitní krabice na stěhování. Měly by být z pevné pětivrstvé lepenky. Najdete je pod označením 5VV. Mají uzavíratelné klopy a obvykle praktická ucha, čili postranní výřezy, které zjednodušují manipulaci vám i stěhovákům. Díky uchám existuje menší pravděpodobnost, že stěhovací krabice vyklouzne z ruky.

Křehké patří do bublinkové fólie

Křehké věci, jako jsou jídelní servis, hrnky, skleničky, ale i na pád citlivé spotřebiče patří do bublinkové fólie. Pořiďte si celou roli a stříhejte si potřebnou velikost pro zabalení každého kousku. Vše slepujte lepicí páskou.

Nikdy nebalte více hrnků a talířů dohromady bez toho, abyste je alespoň nepřeložili papírem. Pracnější, i když bezpečnější verzí, je balit každý kousek samostatně.

Nebalte dohromady těžké a lehké věci. Talíře rozhodně nepatří do krabice se sklenkami na víno. Stejně tak jako nepatří těžký odšťavňovač na ovoce do krabice s jídelní servisem.

Maličkostem dejte řád

Každá domácnost je plná maličkostí. Obvykle se nám hromadí zejména v koupelně a též v kuchyni. Neudělejte to, že je sesypete bez ladu a skladu do jedné krabice. Rozdělte je do různých krabic podle toho, do které místnosti účelově patří, a balte je do igelitových sáčků. Spony do vlasů ke sponám do vlasů, hřebeny k hřebenům, příslušenství k fénu do jednoho většího sáčku apod. Jen tak se z vybalování po stěhování nestane vaše celoživotní noční můra. Na každou krabici samozřejmě nezapomeňte napsat, co obsahuje.

Pořiďte si vše ke stěhování včas a prakticky na jednom místě

Vše pro stěhování – krabice, výplňové materiály i lepicí pásky pořídíte v e-shopu Komplexmat-obaly.cz. Najdete zde i speciální krabice, do kterých zabalíte své vzácné obrazy, nebo krabice, ve kterých bezpečně přestěhujete své archivní víno.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top