TOPlist
23. 02. 2024
Domů / Interiér / Střešní okno do každého podkroví

Střešní okno do každého podkroví

Podkrovní pokoje a byty mívají často neopakovatelnou atmosféru. Tu vytvářejí odhalené trámy a zkosené stěny, mezi kterými si zkrátka připadáte útulně. Tyto prostory ale mají i svá negativa. Obzvláště v létě v nich bývá horko. Neobejdete se v nich tedy bez kvalitního odvětrání. Toho můžete docílit pomocí střešních oken.

Střešní okna zdaleka neplní jen estetickou funkci, ale jsou i ryze praktická. Doma, a je jedno, zda bydlíte v podkroví či nikoliv, se musíte cítit příjemně. Nesmí vám tam být ani horko, ani zima. A správně zvolená okna vám dopomohou tento stav nastolit.

Vybíráme střešní okno

Výběr střešního okna v každém případě doporučujeme konzultovat s odborníky. Rozhodně nekupujte první, které vám přijde pod ruku, byť bude k mání třeba s výraznou slevou. Střešní okno musíte vybírat s náležitým rozmyslem a opřeni o alespoň minimální orientaci v oboru. Dobrou volbou jsou např. stránky http://www.atex-plana.cz/produkty/stresni-okna/. Špatně zvolené okno v lepším případě nenaplní vaše očekávání. V tom horším pak může výrazně zhoršit kvalitu vašeho bydlení.

Velikost místnosti a počet oken

Při výběru střešního okna musíte vzít v potaz několik faktorů. Prvním je velikost místnosti, kterou oknem či okny budete chtít prosvětlit a provětrat. Jde tedy o jejich počet, rozmístění a samozřejmě velikost. Vždy je lepší po místnosti rozmístit několik menších oken než jedno velké. To sice může dobře vypadat, ale může se stát, že jedno velké okno neprosvětlí všechny kouty v místnosti.

Rozměr střešního okna

Pak si samozřejmě musíte zvolit rozměr střešního okna či oken. Vystačíte si s menším rozměrem nebo vaší místnosti bude vyhovovat spíše větší? To byste si měli spočítat. Máme pro vás jednoduchou matematickou pomůcku: pamatujte si, že střešní okno by v místnosti nemělo zaujímat plochu větší, než je dvanáct procent celkové rozlohy místnosti.

Materiál střešních oken

Dobrou zprávou je, že současná moderní střešní okna na pohled velmi dobře vypadají, ať již se jedná o okna dřevěná či plastová. A samozřejmě jsou i funkční. Spolu s materiálem si ale budete muset zvolit jejich otevírací systém. Ten může být buď kyvný – počítejte však s tím, že křídlo okna vám bude zasahovat do místnosti. Zvolit ale můžete okno výklopné, které budete otevírat v horním pantu. Velmi praktické je i výsuvně kyvné otevírání v horní čtvrtině rámu.

Vybírejte s odborníky

Výběr konkrétního modelu a rozměru stejně jako počet oken doporučujeme konzultovat s odborníky v oboru. Bohatý výběr všech typů plastových i dřevěných střešních oken, mnohé zboží na objednávku – http://www.atex-plana.cz/ i zboží skladem, najdete v e-shopu https://www.atex-shop.cz/. Nejen střešní okna doporučujeme pořizovat od renomovaných výrobců, již jsou zárukou kvality. Kvalitní komfort totiž přinášejí jen kvalitní okna, což platí nejenom pro ty střešní.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top