TOPlist
20. 05. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Deco vám ozdobí domácnost dokonalou WiFi sítí

Deco vám ozdobí domácnost dokonalou WiFi sítí

Doba se mění. Dávno pryč jsou časy, kdy pokrytí domácnosti bezdrátovou sítí vyžadovalo jednak nevzhlednou zeleně blikající krabičku, jednak složité hledání jejího ideálního umístění, aby nikde nevznikla hluchá místa, případně vykrývání takových míst pomocí dalších nevzhledných krabiček. Jak ukazuje systém Deco od společnosti TP-Link s jednoduchou elegancí, nejmodernější technika ve vaší domácnosti může být funkční, estetická a bezpečná zároveň.

Nároky nás, uživatelů, na připojení k internetu, pohodlí a jednoduchost užívání moderní techniky neustále stoupají a výrobci na ně musí reagovat. Připojujeme stále větší počet zařízení a přenášíme stále více dat – při sledování streamovaného videa nebo poslechu hudby, hraní online her, videotelefonování, zálohování fotografií a podobně. Přitom vyžadujeme rychlé, stabilní, spolehlivé, a především všudypřítomné připojení.

Odpovědí na takové nároky je systém Deco od společnosti TP-Link, který názorně ukazuje, jak lze skloubit estetiku se špičkovými funkcemi pro moderní domácnosti. Systém Deco, který se skládá ze tří samostatných jednotek, dokáže pokrýt signálem běžný prostor jako dům nebo byt, a to rychlostí až 1300 kb/s.

Začněme ale u zapojení. Systém Deco umožňuje vyhledat nejvhodnější umístění všech tří jednotek tak, aby v každém místě síť poskytovala maximální výkon s nejvyšší možnou stabilitou. S vyhledáním správných míst pomáhá mobilní aplikace Deco, která slouží také k nastavení a ovládání ostatních funkcí a vlastností systému.

Technologie adaptivního směrování (ART) poté automaticky nastaví nejvhodnější připojení pro všechna zařízení podle jejich typu, způsobu užívání, polohy a pohybu vůči jednotkám systému Deco. Pomocí zmiňované mobilní aplikace můžete jednotlivým zařízením také ručně přiřazovat vyšší či nižší prioritu připojení a přenosovou rychlost.

Pokrytí celého prostoru jediným provázaným systémem má řadu nesporných výhod. Vedle automatizovaného nastavení a koordinace mezi všemi jednotkami to je možnost volného přecházení mezi jednotlivými zónami bez přerušení signálu. To umožňuje skutečnou mobilitu přenosných zařízení v pravém slova smyslu. Můžete tak například sledovat streamované video z internetu nebo televizi v mobilní aplikaci, poslouchat hudbu z centrálního síťového úložiště nebo videotelefonovat přes komunikační aplikaci, jako je např. Skype, a pohybovat se přitom po domě, aniž byste zaznamenali jediný výpadek.

V neposlední řadě je systém Deco vybavený funkcí HomeCare – u domácích sítí naprosto ojedinělou, komplexní ochranou proti všem druhům hrozeb i nežádoucímu chování uživatelů. Systém má vestavěný antivirový software, který chrání před nebezpečím všechna připojená zařízení včetně takových, která vlastní zabezpečení nemají nebo ze své podstaty mít nemohou. Opět v mobilní aplikaci můžete pomocí funkce rodičovské kontroly blokovat internetový obsah podle věku vašich dětí a nastavit, kdy a na jak dlouho se kdo může připojovat. Nežádoucí zařízení můžete umístit na černou listinu a trvale jim zakázat přístup do sítě. V případě potřeby můžete domácí síť od internetu okamžitě zcela odpojit. A ve své aplikaci máte i podrobný přehled o stavu sítě, aktivitě jednotlivých zařízení a měsíční zprávy o provozu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top