TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Nejlepší způsoby zlepšení kuchyně!

Nejlepší způsoby zlepšení kuchyně!

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v bytě nebo domě. Podle statistik na stránkách statista.com, lidé v Británii anebo Spojených Státech stráví kolem 6 hodin týdně vařením a ještě více času v kuchyni. Ať už je vaše kuchyň malá a vejde se do ní pouze jedna nebo dvě osoby, anebo rozlehlá tak, že se v ní můžete setkat s přáteli, vždy je prostor na to, aby se čas strávený v kuchyni zlepšil.

Jedním z nejjednodušších a nejefektnějších způsobů jak zlepšit vaši kuchyň, a hlavně váš čas v kuchyni, je správný výběr kuchyňských spotřebičů. V dnešní době je jedním ze základních spotřebičů v téměř každé kuchyni myčka, která je známá pro šetření času, vody, i přírodního prostředí. Podle jednoho spotřebitele ve Spojených Státech, se jeho čas strávený mytím nádobí po jídle snížil z 37 minut na 14.

Myčka ale není jediným spotřebičem, který se vyplatí. Jestli rádi pijete kávu, pak je dobré pořídit si kávovar. Dnešní kávovary se vyvinuly až ve dvacátém století a od té doby se jejich počty v domácnostech zvyšují: podle statistik vypije průměrný Čech 380 šálků ročně. Že je kávovar jenom pro lidi co pijí kávu? To není tak úplně pravda. Se zlepšením technologií se také vyvinuly kávovary, které mohou ostatním dopřát holkou čokoládu či karamelový nápoj!

Ačkoliv lidé ne vždycky přemýšlejí o kuchyni jako o místě plném stylu, právě stylový design může vaši kuchyni vylepšit. V dnešní době se kuchyně často stylizují. Oblíbená je například francouzská kuchyně, která se vyznačuje květinovými vzory, hnědými barvami a materiály jako matné sklo nebo lakované dřevo. Francouzské kuchyně navodí pocit domáckosti a klidu podobný idylickému venkovskému životu na jihu Francie. Skandinávské kuchyně jsou zase známé svými jednoduchými prvky, volným prostředím, a spoustou úložného a pracovního prostoru. Prostě kuchyně, které jsou funkční, elegantní, a příjemné.

 

Ne každý má ale čas na to předělat si celou kuchyň, a proto je dobré pořídit si užitečné doplňky, které vám kuchyň zpříjemní. Ani není potřeba přetapetovávat. Pokud si rádi večer zahrajete karty u kávy a zákusku, pak si můžete pořídit stylový hrnek, který vám i při umývání nádobí připomene chvíle radosti a zábavy. Ostatní předměty vás zase můžou potěšit. Existují celé série sítek na čaj s roztomilými designy ve tvarech zvířátek anebo populárních pohádkových postav, které vám mohou zpříjemnit ráno.

Nakonec je potřeba nezapomenout i na orientaci ve vaší kuchyni. Výzkumy dokázaly, že v kuchyni existuje pět základních zón – zóna zásob, mycí zóna, ukládání nádobí, varné (pečicí) centrum a zóna přípravy. Správně navržená kuchyň vám umožní využít místo co nejefektivněji a bez toho abyste se zbytečně unavovali. Proto byl také vyvinut takzvaný základní trojúhelník. Podle této teorie by mezi třemi hlavními centry kuchyně, a to centrem skladování potravin (potravinová skříň nebo chladnička), mycím centrem (dřez) a centrem vaření (varná deska, pracovní plocha, anebo trouba), měly vzdálenosti být stejně velké a tvořit rovnostranný trojúhelník. Dále je potřeba ujistit se, že dřez ani sporák nejsou u zdi. Podle této teorie by obě místa měla být alespoň 40 centimetrů od zdi.

Ať už v kuchyni trávíte mnoho, nebo jenom trochu času, příprava jídla je důležitou součástí života. Vyplatí se proto vytvořit si kuchyni tak, aby se vám v ní dobře pracovalo.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top