TOPlist
15. 04. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Jak na harmonickou ložnici? Poradí Feng Shui!

Jak na harmonickou ložnici? Poradí Feng Shui!

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě. A to nejen podle čínské filozofie Feng Shui. Je to váš koutek soukromí, místo, kde čerpáte energii po náročných dnech. A aby správně plnilo svou funkci, je potřeba nejen dobře vybrat postel, ale také správně rozmístit nábytek a doplňky. Zjistěte, jak na harmonické spaní!

Základ je správná postel

To, že v této místnosti hraje prim postel, asi není žádné překvapení. Stabilní lůžko s pevným čelem a kvalitní matrací je středobodem každého ložnicového vesmíru. Je lepší, když velikost postele spíše přeceníte – zde platí, že trochu větší je vždy lepší než příliš malá. Měla by mít ale dostatečně vysoké nohy a být alespoň třicet centimetrů nad zemí.

Tip: Nenechte se volným prostorem pod postelí zlákat k ukládání nepotřebných věcí – prostorem pod postelí by měla volně proudit energie a tudíž ho nezahlcujte zbytečnými věcmi. Například válendy s úložným prostorem jsou pro odpočinek a správný spánek zcela nevhodné. Raději si pořiďte pořádné šatní skříně. Mrkněte na nabytek-helcel.cz – najdete tam kvalitní a levný nábytek, který vám umožní změnit svůj domov bez zbytečného utrácení.

Kam co patří?

  • Nejdůležitější je umístění postele – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti. Čelo by mělo být přiražené ke stěně a v ideálním případě by postel měla být přístupná z obou stran.
  • A jak je to se světovými stranami? Nejlépe se vám bude spát na severojižní ose s hlavou umístěnou na sever.
  • Nad hlavou postele by nemělo být okno, poličky, dekorace, lampy ani zrcadla.
  • Prostor v ložnici by měl být vzdušný, proto ho zkuste nezahltit zbytečnostmi. Pokud to uspořádání vašeho bytu neumožňuje, pořiďte si alespoň závěs, kterým oddělíte prostor, kde spíte a kde trávíte volný čas.
  • Barvy do ložnice volte tlumené a v zemitých odstínech – ideální je bílá, béžová, karamelová nebo hnědá.

Vyzkoušejte některé rady na vlastní kůži a uvidíte, jak se vám bude krásně spát!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top