TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Hurá, už je čas grilování! Naučte se vybrat ten správný gril!

Hurá, už je čas grilování! Naučte se vybrat ten správný gril!

Už je to tady! Čas vytáhnout gril, pozvat sousedy a ukázat své kulinářské schopnosti. Že svůj gril ještě nemáte? No tak šup to napravit – grilovací sezóna právě začíná! Poradíme vám, jak gril správně vybrat.

Jaké jsou druhy grilů?

Grily lze nejsnadněji rozdělit podle použitého paliva na plynové grily, grily na dřevo a elektrické grily.

  • Grily na elektřinu nacházejí nejvíce využití ve městech. Jsou skladné, neprodukují kouř a můžete je tak využít při grilování na terase či balkónu, aniž byste obtěžovali sousedy. Pokud bydlíte ve městě, nemáte k dispozici zahradu, a přesto si chcete užít letní grilování, elektrický gril je pro vás jako dělaný.
  • Majitele zahrad a větších teras budou pravděpodobně řešit dilema, zda zvolit gril na dřevěné uhlí nebo na plyn. Podle expertů na grilování i řady rozsáhlých testů se v chuti pokrmy připravené na obou typech grilu nijak neliší. Pokud se tedy obáváte, že budou pokrmy připravené na briketách jinak cítit, vaše obavy nejsou na místě. Rozžhavené brikety samy o sobě žádné aroma nevydávají, a tudíž nijak neovlivňují aroma připravených pochoutek.

Tip: Mrkněte na grilovani.cz – kde kromě oblíbených grilů Weber a dalších grilovacích potřeb tam najdete i ty nejlepší recepty – od masíčka, hamburgerů na gril, přes ovoce až po grilovanou zeleninu.

Podle čeho se rozhodnout?

Budete potřebovat gril často převážet? Tak ten plynový jen tak nepřevezete – proto sáhněte po grilu na dřevěné uhlí.

Chcete do grilu investovat větší sumu? Pak se klidně porozhlédněte po plynovém grilu – ten je oproti grilu na dřevěné uhlí robustnější, dražší a vychytanější.

Je pro vás důležitá rychlost přípravy pokrmu? Baví vás samotný proces grilování, nebo vás jen zajímá výsledek? Na plynovém grilu bude pokrm připravený rychle, navíc můžete snadno regulovat teplotu a gril je okamžitě připraven k použití. Gril na dřevěné uhlí je třeba na grilování připravit, nelze na něm tak snadno regulovat teplotu, ale zase vám poskytne ten pravý grilovací zážitek.

Jste připraveni o svůj gril pravidelně pečovat? Pak si klidně pořiďte gril na dřevěné uhlí – je levnější, skladnější a nabízí ten správný zážitek ze grilování. Na oplátku od vás bude chtít trochu lásky péče v podobě pravidelného čištění. Rošt ale musíte čistit i u toho plynového – to abyste si nemysleli, že ten je bez práce.

Tak který gril u vás zvítězil?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top