TOPlist
15. 04. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Chcete být králem všech letních grilovaček? Máme 3 super tipy!

Chcete být králem všech letních grilovaček? Máme 3 super tipy!

Přišla na váš řada s pořádáním grilovačky? Chcete svým známým vyrazit dech a nechat se pasovat na krále letního grilování? Máme pro vás triky, které vám tento titul zajistí stoprocentně.

foto2

Tip č. 1: Nepodceňte vybavení

Pokud si chcete s dětmi opéct špekáčky, vystačíte si s dírou v zemi. Pokud chcete své přátele oslnit gurmánským zážitkem, vezměte si na pomoc gril. Nemusíte utratit majlant, ale vězte, že dražší zahradní grily většinou bývají ty kvalitnější a investice do nich se vám většinou vrátí.

Zda jako palivo zvolíte dřevo či grilovací brikety je víceméně na vás – na chuť grilovaných pochoutek to nemá příliš velký vliv. Můžete zvolit také plynový či elektrický gril, ale pokud máte rádi klasickou grilovací atmosféru, není to nic pro vás.

Ještě než se vám všichni začnou scházet, měli byste mít vše připravené. Naložené maso, připravené saláty a pečivo a pomalu začít rozpalovat gril – chvilku mu potrvá, než se rozpálí na správnou teplotu, a když začnete s přípravou dřív, můžete s prvním příchozím začít opékat.

foto1

Tip č. 2: Poznejte svoje maso a naučte se ho grilovat

Respektujte, že každé maso vyžaduje jiný způsob grilování, jinou teplotu a jinou dobu přípravy. A podle toho je třeba maso na gril klást. To, které je hotové za pár minut půjde jako poslední a masíčko, které potřebuje k dokonalosti více času, na gril přijde jako první.

A nezapomeňte – marinády, které jsou sladší, se začnou rychle pálit, proto si sladší marinády nechte až na úplný závěr a maso jimi potřete až těsně předtím, než ho sundáte z grilu.

Tip č. 3: Okoukejte ověřené recepty

Ne všechny TOP recepty si mistři grilu nechávají pro sebe. Na grilovani.cz se o ně štědře dělí a vy tak můžete od skutečných profíků okoukat, jak které maso správně ogrilovat, jakou omáčku zvolit a co ke kterému masu pít. Projděte si sbírku grilovacích receptů a sestavte své jedinečné grilovací menu.

Nechte si chutnat!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top