TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Inspirace pro rok 2015: zjistěte, jaké styly letos frčí

Inspirace pro rok 2015: zjistěte, jaké styly letos frčí

Plánujete převléct interiér do nového kabátu? Chcete oživit stávající rozmístění nábytku nebo jednoduše stavíte či rekonstruujete a zajímáte se o aktuální bytové trendy? Ať už jsou důvody, proč čtete tyto řádky jakékoli, máme pro vás hned několik tipů, jak vyšperkovat svůj byt či dům do posledního detailu.

Rok 2015 se nese v duchu obnovy a návratu k přírodě

Na rozdíl od let minulých, se rok 2015 navrací k přírodě a převládající trendy se snaží reflektovat přeměnu starého na nové. Není se proto čemu divit, že bytoví designéři ve svých návrzích kombinují rustikální styly s vysoce funkční modernou. Chcete-li být letos „in“, zařaďte do svého příbytku zvířecí vzory, které můžete netradičně kombinovat se vzory geometrickými. I když se může na první pohled zdát, že jde o naprosto nesmyslnou kombinaci, výsledek vás zaručeně velmi příjemně překvapí.

Jaké styly patří mezi letošní TOP?

V roce 2015 se uplatňují tři velmi zajímavé druhy stylů, mezi něž patří styl skandinávský vynikající světlými barvami s dřevěnými dominantami, styl italský, který v sobě kombinuje prvky minimalismu, retra, ale především luxusu a jako poslední zde máme styl koloniální, jehož součástí jsou především etno vzory se zastoupením kůže, kožešin a dřeva. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, jednotlivé styly mezi sebou nekombinujte. Vsaďte raději na jeden z nich, případně v odlišném stylu zařiďte neprůchozí pokoje nebo spodní a horní patro domu.

Vyvarujte se základních chyb

Aby interiér působil příjemným a celistvým dojmem, vyvarujte se několika zásadních chyb. Kromě přílišné kombinace stylů si dávejte pozor také na nevhodné dispoziční řešení jednotlivých místností, neladící dveře, okna a podlahy nebo špatně propojené interiéry. Ve finále byste totiž mohli neodborným zásahem nadělat více škody nežli užitku.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top