TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Jak na blechy v bytě

Jak na blechy v bytě

Malé, černé, zploštělé cosi a skáče to – poznáváte to? Pokud ano, máte nejspíš blechy v bytě. Není třeba zoufat, poradíme vám, jak se jich zbavit.Můžete si sami vybrat, jaký způsob je pro vás nejlepší.

Kde se ty blechy vzaly?!

Nejčastěji blechy domů zanesou domácí zvířata. Zvlášť, pokud bydlíte na vesnici a kočka i pes se neustále pohybují venku, je velká pravděpodobnost, že se vám tyto malí škodiči nevyhnou. Samozřejmě můžete dbát na prevenci, a to v podobě pipet a přípravků, které se dají aplikovat domácím zvířatům a jsou běžně k dostání. Mnoho z nich funguje i jako odpuzovač. Ne vždy ale bohužel fungují a blechy jsou opravdu odolné, a tak je třeba počítat s možností, že se objeví ve vaší domácnosti.

Použijte přípravky

Jen málo z nás nezná klasikovu větu: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!”. To je sice pravda, ale neznamená to, že na vás nepřeskočí blecha lidská, která je stejně úmorná i odolná jako ty ostatní. Proto se doporučuje hned po jejich objevení začít jednat. Největší jistota jsou chemické přípravky speciálně určené na hubení blech. Najdete je v drogérii a jsou volně prodejné.

Nezapomeňte na pelíšky a boudy

Těmito přípravky stačí vystříkat postižená místa (prakticky tedy celý domov). Nemusíte se bát, pokud máte doma miminko či zmíněné domácí zvíře, po asi 2 hodinách jsou tyto přípravky naprosto nezávadné. (A některé i dříve, než uschnou). Dále je dobré nezapomenout na kočičí pelíšek nebo psí boudu – i na ty existují speciální přípravky na bázi lehké desinfekce a aby se vám blechy nevracely, určitě se vyplatí investovat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top