TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / S drtičem větví nebo štěpkovačem můžete i ušetřit

S drtičem větví nebo štěpkovačem můžete i ušetřit

V zahradě můžete využít řadu zahradní techniky, která práci zjednoduší a zpříjemní. Mezi takové stroje patří i drtiče větví a štěpkovače. Řeší problém, co se zahradním odpadem, kam s větvemi a větvičkami, které se nakupily na trávníku.

Drť

Drť můžete využít do zahradního kompostu nebo jako mulč.

Většina elektrických drtičů zpracovává větve o průměru až 4,5 cm díky soustavě rotujících nožů v jemnou dřevní drť. Tu pak použijete jako mulč nebo ji můžete umístit do zahradního kompostu. Průhledný plastový box, který slouží k plnění drtí, umožňuje sledovat množstvím, kterým se nádoba plní. Box snadno vyjmete a obsah vysypete tam, kam potřebujte. Zahrádkáři nejčastěji vyhledávají modely s koly – díky nim je totiž možné stroj přesouvat z jednoho místa zahrady na druhé.

Box

Průhledný box s drtí a štěpky lze vyjmout a vysypat ho, kam potřebujete.

Jestliže chcete větve využít jako palivo do kamen, pořiďte si štěpkovač. Výsledkem jeho práce jsou asi 2,5 centimetru dlouhé štěpky. Součástí těchto strojů je praktický pěchovač z kvalitního PVC materiálu, který slouží ke snadnému a bezpečnému posouvání větví do drtícího ústrojí,“ říká odborník Aleš Mostecký z Mountfieldu. Praktická je i pojistka proti znovuspuštění při výpadku proudu, při kterém se stroj automaticky vypne, a pojistka pro zabránění spuštění stroje v momentě, kdy není pod výstupem právě umístěn box.

 Díky drtičům větví a štěpkovačům odstraníte z trávníku pokrývku větví a navíc ušetříte finance. Nemusíte totiž investovat do nákupu mulče.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top