TOPlist
15. 04. 2024
Domů / Interiér / Jak vyhubit mravence v bytě

Jak vyhubit mravence v bytě

Objevili se u vás doma nevítaní hosté jménem mravenci? Pak raději začněte okamžitě jednat, dříve než se jejich počet rozroste a obsadí si celý váš byt. Mnohdy vám k boji proti nim postačí některá z domácích surovin, pro silnější útok je zde potom chemie.

Přírodní cesta

Objev mravenců v bytě není jistě nijak příjemný, to ale ještě neznamená, že je musíte všechny okamžitě vyhubit tou nejagresivnější „chemií“. Mnohdy stačí mravencům jen ukázat, že tudy cesta nevede, a oni se sami dobrovolně odstěhují. Mravenci především nemají rádi intenzivní vůně, proto se jim rozhodně nebude zamlouvat, když u sebe doma nasypete do jejich vyšlapané trasy skořici, mátu, bazalku, pepř, pálivou papriku či majoránku, nebo vymačkáte citron či nalijete ocet. Přírodním hubidlem je pak kypřící prášek. Pokud se k vám mravenci dostávají viditelně nějakou škvírkou ve zdi nebo mezi dveřmi, vyplňte ji zubní pastou. Podobně funguje i saponát.

Chemická cesta

Pokud je mravenců v bytě již velký počet, nebo výše uvedené rady nezabraly, nezbývá než využít specializovaných chemických přípravků. K dispozici je množství druhů, od prášků, přes postřiky až po spreje. Některé zahubí mravence okamžitě v momentě styku s látkou, jiné působí až po delší době a dovedou tak zlikvidovat celé mraveniště včetně jedinců, kteří přímo ve vašem interiéru třeba ani nebyli. Mnohé postřiky pak můžete navíc aplikovat i jako prevenci, což oceníte zejména pokud vás mravenčí návštěvy trápí opakovaně.

Prevence je základ

Nejdůležitější je ale pochopitelně prevence, a to především pokud už si jednou mravenci cestu k vám našli. Zejména by se na vaší podlaze neměly uchovávat žádné drobečky od jídla, ty jsou pro mravence jako magnet. Dostanou se ale bez potíží i do spíže, proto není vhodné uchovávat potraviny jako je cukr nebo strouhanka v papírových sáčcích. Raději je vložte do plastových dóz nebo jiných pevných uzavíratelných krabiček, které mravenci neprokoušou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top