TOPlist
14. 04. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Vánoční dekorace pro letošní rok? Trendy bude bílá a ruční výroba
Vánoční dekorace pro letošní rok? Trendy bude bílá a ruční výroba

Vánoční dekorace pro letošní rok? Trendy bude bílá a ruční výroba

Vánoce se blíží mílovými kroky, a vy už možná pomalu nakupujete vánoční dekorace. V tom případě byste rozhodně měli vědět, jaké jsou letošní trendy, a s jakou výzdobou rozhodně zabodujete.

Vánoční trendy každoročně nastavuje tradiční veletrh Christmasworld, který se koná vždy počátkem ledna v německém Frankfurtu nad Mohanem. Pro letošní rok tento veletrh nastavil vskutku pohádkové trendy, díky kterým se možná mnozí vrátíme do dětských let.

Velet bude ruční výroba, sníh a české hříbky

foto: commons.wikimedia.org

foto: commons.wikimedia.org

Oblasti vánočních dekorací budou o letošních Vánocích kralovat přírodní materiály a tradiční ozdoby ruční výroby. Z materiálů budou trendy ozdoby z papíru, látek, příze i dřeva. Výsadní postavení pak získaly dekorace ze skla, skleněné ozdoby i baňky, které vynikají svou třpytivostí a leskem. Veliký prostor pak letos získal také sníh, který se objevuje na baňkách, vánočních stromečcích, i všech dalších ozdobách. Na veletrhu se bez něj neobešel snad jediný vystavovatel, proto se sněhem letos rozhodně budete bodovat. Pokud jde o motivy, loňský boom sobů vystřídají typicky české hříbky a muchomůrky, které si možní ještě pamatujete z vánočních stromků babiček či maminek.

Sněhově bílá zahalí Vánoce 2012

S trendem sněhu je pak přímo spojena i barva, která letošním Vánocům (pokud jde o designové trendy) bude dominovat. Tou je totiž letos bezkonkurenčně bílá. S bílými baňkami, řetězy, ubrusy, ale i umělým sněhem, vánočními dárky v bílém papíru, nebo papírovými dekoracemi v oknech proto jednoznačně zabodujete.

Vánoce bez osvětlení nebudou úplné

foto. commons.wikimedia.org

foto. commons.wikimedia.org

Pokud jde o možnosti vánočních dekorací, stále větší prostor si získávají různá světýlka a světelné řetězy. LED osvětlení letos doslova ozářilo vystavovatelské prostory, a trh nabízí stále širší spektrum barev a barevných kombinací, tvarů, ale i způsobů, jakými světla svítí či blikají. Zatímco celkově letos o Vánocích budou trendy tradiční výrobky, LED osvětlení jednoznačně válcuje klasické voskové svíčky, se kterými možná uspějete na adventním věnci nebo dekoraci stolu, pro pořádnou show ale nesmí chybět elektronika.

Mimo nebudete ani s kovovými tóny, fialovou, nebo čokoládovou

Kromě hlavního trendu vánočních dekorací v tradičním stylu a bílé barvě ale veletrh nabídl i několik alternativních možností, se kterými budete také in. Mimo jiné je to moderní elegance, která klade důraz na kovové barvy a přírodní motivy kombinované s grafickými vzory. Dále je to například styl čistého minimalismu, který preferuje jemné tóny mentolové, modré, či šedé, jednoduché linie a přírodní materiály, nebo varianta Vánoc ve fialových či čokoládových tónech.

zdroj: christmasworld.messefrankfurt.com

1 komentář

  1. ŽÁDNÉ TRENDY NEEXISTUJÍ !!!!!
    VŠECHNY TRENDY LIDEM VNUCUJÍ KOMERČNÍ FIRMY !!!!!!!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top