Tučnolisté květiny, mezi které patří například Vánoční hvězda nebo aloe, se nazývají sukulenty a doma je můžete pěstovat i vy. Kam je umístit, jak často potřebují zalévat a čeho byste se měli vyvarovat? Poradíme vám, jak na to.
Pokojové sukulenty jsou oblíbenými květinami do domů i bytů. Jsou nenáročné na pěstění, dobře vypadají a stačí znát jen pár základních pouček, jak s nimi správně zacházet, aby byly zdravé a krásné. Pojďme se na ně podívat podrobněji.
Místo
Sukulenty by měly být umístěny na světlém, až slunném prostranství. Na stinném místě se jim nedaří a může dojít i k opadání listů. V létě je možné umístit i pokojové sukulenty ven, pokud máte k dispozici zahradu, toto letnění jim prospívá.
Zálivka
Hospodaření s vodou je jedním z klíčových faktorů při pěstování těchto rostlin. Sukulenty zaléváme mírně, snáší docela dobře i dlouhodobější půst, a to hlavně přes zimu. Rozhodně by se jim voda neměla hromadit v misce, k zalévání přistupujeme teprve když je půda vyschlá. Nadměrná zálivka může vést až k zahubení rostliny.
Hnojení, zem
Substrát zvolený pro sukulenty by měl být spíše propustný, aby se v něm příliš nedržela voda. Hnojit můžeme pouze speciálními hnojivy, které obsahují draslík a fosfor, nikdy organickými. Lepší je ale květiny častěji přesazovat, z nové půdy si získají potřebné živiny snáz.
Nejčastější druhy
Sukulentů je na trhu celá řada a někdy k nim řadíme i kaktusy. Mezi nejznámější patří již zmíněná Vánoční hvězda ( pryšec nádherný), aloe, agáve nebo třeba tlustice. A kterou máte doma vy?