TOPlist
28. 02. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Proměňte svou ložnici pomocí textilních doplňků

Proměňte svou ložnici pomocí textilních doplňků

Ložnice je místnost, kde každý večer uléháme ke spánku a kde se každé ráno probouzíme do nového dne. Už proto by měla být maximálně příjemným prostorem, který nám umožní dostatečně se regenerovat, zrelaxovat, a pozitivně se naladit při prvním ranním otevření očí. Toho lze relativně snadno dosáhnout pomocí příjemného vzhledu interiéru, k němuž zejména v ložnici patří především textilní dekorace.

Povlečení je základ

foto: ikea.com

foto: ikea.com

Pokud se vám nezamlouvá vzhled vaší ložnice, proměnu interiéru můžete začít nejsnáze pomocí povlečení. To tvoří vizuálně dominantní část interiéru, neboť pokrývá celou plochu postele, takže skutečně významně ovlivňuje celkový vzhled místnosti, ale na druhou stranu vás jeho výměna nebude stát horentní sumy. Povlečení by mělo být jednoznačně reprezentativní, takže by barevně mělo ladit s ostatním vybavením pokoje či doplňky. Zároveň ale hraje roli i praktičnost, takže před koupí dobře zvažte, zda budete ochotni pokaždé žehlit krásné povlečení z bavlněného saténu, nebo si raději pořídíte méně luxusně vyhlížející, ale maximálně praktické krepové povlečení, které zásah žehličky nevyžaduje.

Malé polštářky

Skvělými pomocníky k vytvoření pohodlí při čtení knihy před spaním, sladkém lenošení i estetickém šperkování vaší ložnice jsou malé doplňkové polštářky, které seženete v prodejnách bytových doplňků za doslova symbolické ceny. Jsou to přitom právě ony, které dovedou rychle a za pár korun proměnit celý interiér, a propojit třeba barevné ladění stěn s nově zakoupeným přehozem či povlečením. Povlaky na polštářky můžete koupit v nepřeberném množství stylů, nebo si je dokonce i nechat ušít, a pak měnit třeba denně, podle nálady.

Přehozy

Nikoliv nutnou, ovšem v posledních letech znovu oblíbenou součástí vybavení ložnice bývá přehoz přes postel. Ten umožňuje rychlou úpravu lůžka, aniž byste museli vyrovnávat každý záhyb na peřinách, a zároveň je možností jak interiér barevně či stylově změnit bez nutnosti měnit povlečení. Přehoz či pléd si pořiďte ideálně ve stejné barvě s menšími polštářky, a ložnici proměníte v minutě ve zcela nový prostor. Pokud by vám navíc byla zima, pléd můžete použít jako druhou přikrývku.

Barvy a styl pro vaši ložnici

Designové firmy sice každoročně chrlí nové a nové trendy, vy si ale klidně můžete vystačit jen s vlastními pocity – ložnice je váš intimní prostor, proto by měl být příjemný zejména vám, bez ohledu na to, co zrovna říká katalog designového bydlení. Pokud patříte mezi romantické duše, volte jemné pastelové barvy a květinové vzory, chcete-li být nadčasoví, přikloňte se k bílé či zemitým tónům. Dětem nabídněte spíše barvy pestřejší, mládež pak oslovíte poutavými vzory a neobvyklými barevnými kombinacemi. Kromě textilu umístěného přímo na postel pak ideálně dotvořte celkový vzhled pomocí závěsů a kusových koberců, tak aby byl interiér barevně propojený a útulný. Pomoci vám mohou i další doplňky a dekorace, jako jsou květináče či svíčky, jež můžete stejně tak snadno obměňovat.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top