TOPlist
19. 06. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Pořiďte si krb s ojedinělým designem a skvělou funkcí

Pořiďte si krb s ojedinělým designem a skvělou funkcí

Máte z dětství vzpomínky na večery strávené u krbu, který byl na chatě, na níž jste byli ubytovaní po čas lyžování na horách? Nebo jste nedávno viděli krásný krb u známých a vašim snem je pořídit si jej také již dávno? Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domku, krb je dnes možné instalovat skutečně téměř všude. Takže odůvodnění, že nemáte prostor, už není určitě dostatečné.

Proč právě krb?

Nákupem krbu získáte hned několik výhod. Krb vám zajistí příjemné teplo, které si budete moci velmi dobře regulovat dle aktuálních potřeb. Jsou naprosto mylné domněnky, které uvádí, že se musí v krbu topit “jako o závod”, aby bylo v místnosti teplo. Dnešní moderní designové krby umí uvolňovat teplo postupně během delšího intervalu, a tak se budete cítit naprosto komfortně.

Díky prosklení budete moci vidět hořící oheň, relaxovat, povídat si, prožívat romantický večer, zahrát si s dětmi stolní hry a podobně. Krb určitě sbližuje, proto je u lidí tak oblíbený. Je skvělý i co se týče ekologického způsobu života. Protože budete spalovat dřevo, budete topit ekologicky, z nahraditelných surovin, nebudete plýtvat ani znečišťovat ovzduší jedovatými spalinami.

Kde umístit krb?

Máte prostorný obývák, nebo obývák s kuchyní v jednom? Což takhle postavit ho doprostřed, aby na něj bylo ze všech stran dobře vidět? Je to na vás příliš extravagantní? Tak co třeba krbová kamna, která kombinují tři funkce v jednom? Jde o kamna Hebar, v nichž se ukrývají kamna, krb i trouba v jednom. Krb i krbová kamna mohou mít různý tvar, velikost, mohou být horizontální nebo vertikální. Umí být nenápadné i naprosto “okaté” a na první pohled patrné, dominantní.

Je jen na vás, pro který model se rozhodnete a kolik budete chtít do krbu investovat. Vyberte i praktické příslušenství, které vám usnadní manipulaci s krbem i uklízení. Pospěšte, podzim je tady cobydup, a vy si budete užívat delší večery v nezaměnitelné atmosféře vytvořené krbem.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top