TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Vyměňte letní povlečení za zimní

Vyměňte letní povlečení za zimní

Začíná vám v posteli být zima? Možná to bude tím, že se o slovo hlásí podzim, a ten přináší i chladnější noci. Své chladivé letní povlečení byste proto měli vyměnit za nějaké více hřejivé. O jaké se jedná? Odpověď vám přineseme v následujícím článku.
Volba ložního povlečení je nesmírně důležitá. V první řadě myslete na jeho materiál, který nesmí iritovat pokožku. Ale také byste se v něm neměli nadměrně potit. Proto by měl být antialergický a dobře prodyšný. V podzimních, a především zimních měsících ovšem i patřičně hřejivý. Kdo by se v noci chtěl klepat zimou, že? A jaké povlečení vás stoprocentně zahřeje?

Nestárnoucí flanel

Už naše babičky nedaly dopustit na flanel, tedy stoprocentní hustě tkanou česanou bavlnu s vyšší gramáží. Tento parametr ostatně předurčuje hřejivost povlečení. Čím vyšší gramáž, tím hustší a teplejší tkanina. Podobně jako u triček. Hustota tkaniny však také snižuje aktivitu roztočů v povlečení a zabraňuje propouštění pylů. A hospodyňky jistě ocení, že se nemačká, a tudíž se nemusí žehlit.

Nebojte se syntetiky

Syntetické tkaniny ještě donedávna měly spíše pejorativní nádech. Ne vše, co je ale umělé, je automaticky špatné. Pro syntetické materiály používané v ložním povlečení platí opak. Typickým příkladem je povlečení mikroflanelové a mikroplyšové. Ty se v mnohém podobají. Obě jsou velmi hřejivá a na dotek připomínají plyšového medvídka. Oba materiály se od sebe liší jen délkou vlákna. Mikroflanelové je kratší.

Povlečení jako šperk

Investovali jste v létě do povlečení z bavlněného saténu? V tom případě ho na posteli můžete ponechat. Bavlněný satén totiž vyniká skvělými termoregulačními vlastnostmi. V létě ochladí a v zimě zahřeje. K tomu je velmi příjemný k pokožce a dobře vypadá i na pohled. Na posteli se zkrátka vyjímá jako šperk.

Nepodceňujte bytový textil

Zvýšit teplotu v místnosti, alespoň tu pocitovou, ale dokážou i správně zvolené barvy (meruňková, hnědá) stejně jako závěsy, záclony a bytový textil. Proto by v ložnici neměl chybět ideálně antialergický koberec, ať již celoplošný, či kusový. To vše dohromady má opravdu silný potenciál vytvořit v ložnici ideální prostředí, ve kterém se vám bude dobře spát. A o to v ložnici jde především, nebo ne?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top