TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Dopřejte své domácnosti čistý vzduch. Investujte do moderní rekuperační jednotky!

Dopřejte své domácnosti čistý vzduch. Investujte do moderní rekuperační jednotky!

Rekuperace se v současné době stává často skloňovaným pojmem. Jak by také ne? Představuje jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak doma dýchat čistý a k tomu zároveň i ohřátý venkovní vzduch. A ten je, jak by vám potvrdil nejeden lékař, předpokladem zdraví.

Vítejte ve vzduchotechnickém světě! V první řadě si ale ujasněme pojmy. Rekuperace vzduchu v podstatě znamená jeho výměnu. Doslova se ale jedná o zpětné získávání tepla. V reálu se však jedná o maximálně kvalitní větrání spojené s jeho ohříváním. Za zlomek ceny, kterou byste museli vynaložit za ohřev běžnými způsoby, ať již plynem či elektřinou.

Levné větrání a topení zároveň!

Domů si však nepouštíte vzduch stejné teploty, jakou má ten venkovní. Nýbrž vzduch náležitě ohřátý. Chytré, že! Takže jinými slovy zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vzduch dobře vyměníte (opravdu účinně vyvětráte) a k tomu jej i ohřejete! Už rozumíte tomu, proč se rekuperace do bytu těší tak velkému zájmu? Představuje totiž na provoz velmi levné větrání i topení zároveň! Po celý rok, nezávisle na sezoně!

Proti prachu i vlhkosti

Moderní rekuperační jednotky navíc v interiéru značně regulují kondenzaci a vlhkost, s nimiž se obzvláště v zimním období potýká spousta nemovitostí. Rekuperace je jich úspěšně zbaví. Stejně jako polétavého prachu a bakterií. Pro alergiky se tak v podstatě jedná o ideální řešení. Ale nejenom pro ně. Život ve zdravém prostředí si zaslouží každý. Zdravý i nemocný!

Úspora energií!

Dalším pozitivem, s nímž při pořízení rekuperační jednotky můžete počítat, je i výrazná úspora energií a tepla. Pokud jste tedy byli zvyklí i v zimním období pravidelně větrat! Úspora přitom může dosáhnout až sedmdesáti procent!

Radon nemá šanci

Rekuperace však úspěšně bojuje i proti škodlivému radonu, který každoročně stojí životy mnohých z nás. Způsobuje vážná a v mnoha případech i smrtelná onemocnění. Rekuperační jednotka ho jednoduše odvětrá. Ještě váháte? Neměli byste. Obzvláště chcete-li v jeden okamžik efektivně větrat a ohřívat vzduch. Více informací hledejte pod odkazem rekuperace Aldes.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top