TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Mini-jeřáb – uvažujete o jeho koupi? Pokud ano, znáte odpovědi na těchto 7 otázek?

Mini-jeřáb – uvažujete o jeho koupi? Pokud ano, znáte odpovědi na těchto 7 otázek?

Došli jste k závěru, že je pro vás koupě mini-jeřábu výhodnou investicí? Potřebujete ho ke svému podnikání a častý pronájem se vám logicky jeví jako finančně nevýhodný?

Oceloví pavouci, jak se těmto pozoruhodným strojům přezdívá, se vyznačují řadou výjimečných vlastností. Jsou skvělým řešením zapeklitých zdvihacích prací především v prostoru s omezeným přístupem. V tomto ohledu mají naprosto bezkonkurenční převahu. Není tedy divu, že jejich popularita po celém světě roste.

Nicméně ceny těch nejmenších modelů se pohybují okolo jednoho milionu korun. To je poměrně velký obnos na to, abyste udělali unáhlené rozhodnutí.

Dříve než se vydáte k prodejci, připravte se na prodejní pohovor. V tomto článku naleznete 7 důležitých otázek, na které musíte dostat uspokojivé odpovědi.

Díky nim buď zaženete pochybnosti, nebo naopak zjistíte, že je pro vás pronájem přece jen lepší variantou.

Mini-jeřáb je výhodnou investicí pouze za předpokladu, že jste zohlednili všechny aspekty jeho koupě

1. „Víte, kolik vás budou stát pravidelné prohlídky a údržba?“ Byla by chyba, kdybyste do svého rozpočtu zahrnuli jen cenu přístroje a nemysleli na tyto další výdaje. Na to, že byste mohli na údržbě šetřit, rovnou zapomeňte. Pravidelné kontroly jsou nejen otázkou bezpečnosti. Pokud vám jde o bezproblémový provoz stroje, bez vynaložení finančních prostředků na jeho údržbu to nepůjde. Zeptejte se tedy prodejce, jaké jsou průměrné roční náklady na provoz a údržbu.

Tip

Financovat koupi minijeřábu můžete i prostřednictvím vhodně zvoleného podnikatelského úvěru. Nyní je pro žádost o podnikatelskou půjčku příhodná doba. Konkurence bank je veliká, a proto se zlepšuje dostupnost i podmínky pro získání úvěru.

2. „Má stroj CE certifikát?“ Jde o vaši bezpečnost a bezpečnost vašich pracovníků. Stroj s tímto certifikátem je zárukou, že splňuje přísné bezpečnostní předpisy, které určuje Evropská Unie.

3. „Jaký typ háku preferujete?“ Vybrali jste si určitý typ stroje? V tom případě se ujistěte, že design háku přesně odpovídá vašim požadavkům. Správný výběr háku výrazně usnadní manipulaci se zavěšeným břemenem.

4. „Jak těžká břemena budete zdvihat?“ Měli byste vědět, že maximální nosnost stroje se za žádných okolností nesmí překračovat. Takové jednání je vážným porušením bezpečnosti práce. Nedodržování bezpečnostních předpisů je jednou z hlavních příčin smrtelných úrazů na pracovišti.

Pozor!

Z pozice zaměstnavatele je vaší povinností poučit zaměstnance o bezpečné manipulaci, abyste předešli materiálním škodám a pracovním úrazům, které mohou skončit i tragicky. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Vyberte si tedy přístroj s adekvátní nosností.

5. „Jaké jsou možnosti pohonu minijeřábu?“ Na staveništích se zpravidla využívá dieselový pohon, zatímco v interiérech a v citlivých provozech volí raději přístroje s elektromotorem. Určitě oceníte, pokud budete mít možnost výběru.

6. „Má přístroj dálkové ovládání, LCD obrazovku s vysokým rozlišením nebo třeba integrovaný digitální indikátor zatížení?“ Zjistěte si, co je součástí standardní nabídky a za co si naopak budete muset připlatit.

7. „A co zákaznická podpora?“ Koupíte si minijeřáb a tím to končí? Tak by to být určitě nemělo. Většina zkušených a prověřených prodejců vám poskytne i další doplňkové služby, jako jsou pravidelné servisní a technické prohlídky, a také kvalitní zákaznickou podporu. V případě nouze k vám můžou vyslat svého pracovníka, který vám pomůže vyřešit vzniklý problém přímo na místě. Rychle dodají i potřebné náhradní díly. Samozřejmostí by mělo být také odborné proškolení.

Chtějte nejen kvalitní stroj, ale také profesionální technickou podporu, na kterou se můžete spolehnout

Aby byla vaše investice opravdu výhodná, nespoléhejte jen na kvalitu přístroje.

Vybírejte si pečlivě i prodejce, který by vám měl poskytnout nejen odborné rady, ale také profesionální servis a zákaznickou podporu.

Teď už naprosto přesně víte, na co se musíte bezpodmínečně zeptat.

Na základě odpovědí prodejce si ujasníte své priority a také lépe odhadnete roční náklady na provoz a údržbu.

Je to pro vás aktuální téma? Byli jste spokojení s přístupem prodejce? Odpověděl uspokojivě na všechny vaše otázky?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top