TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Jak vybrat správně nábytek?

Jak vybrat správně nábytek?

Při výběru nábytku do domu nebo do bytu lze vzít v potaz mnoho faktorů, podle kterých se orientovat. Jedním z nich je kvalita a trvanlivost. V současnosti je velmi populárním trendem si pořizovat nábytek z dřevotřísky. Uživatelé však zapomínají na kvalitu. U nábytku z dřevotřísky nelze počítat s dlouhodobou trvanlivostí. Takový nábytek se velmi rychle poškodí, při neopatrném zacházení se odlupují rohy a nebo dochází i k povolení spojovacího materiálu.

Nábytek

Vhodným řešením je nakoupení dubového nábytku. Nábytek z dubu je velmi odolný, bytelný a trvanlivý. Narozdíl od nábytku z dřevotřísky vydrží mnohem větší zatížení a při manipulaci se uživatel nemusí obávat rozsáhlejších poškození.

Nábytek z dubu

Kolik takový nábytek z dubu stojí peněz? Ceny nábytku z dubu jsou poměrně nízké, nejsou sice nižší než u nábytku z dřevotřísky, ale za kvalitu je dobré si připlatit. Výhodou nábytku z masívu je také to, že má velmi příjemnou barvu. Dubové dřevo je v surovém stavu velmi světlé a hodí se do všech světlých místností. Ovšem pokud bude uživatel chtít,

tak si samozřejmě můž e dobový

nábytek nalakovat nebo natřít na jinou barvu. Pokud uživatel preferuje spíše dřevotřísku, tak si lze udělat kombinaci dřevotřísky a masivu. Masiv je vhodný především v případě, že se rozhodujete koupit stůl nebo žide. Stoly a židle by měli vydržet větší zatížení, tudíž je vhodné vybírat židle z dubu.

Výběr je na každém, každý kdo má nábytek z dubu, tak dobře ví, že je takový nábytek

nejlepší. Dubové dřevo je v surovém stavu těžké, ovšem když se vysuší a udělá se z něho nábytek, tak je velmi lehký, pevný a trvanlivý.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top