TOPlist
26. 09. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Doplňky / Výběr správné markýzy: Jak na to?

Výběr správné markýzy: Jak na to?

Také vás napadla myšlenka o koupi markýzy, ale stále nevíte, jak se taková markýza vybírá? Nezoufejte. V našem příspěvku se dozvíte rady a typy o tom, co je třeba učinit před koupí markýzy. Představíme vám základní typy markýz, ze kterých si uděláte obrázek o tom, jaký typ je pro vás ten pravý. Kupte si markýzu ještě dnes nebo navštivte jejich prodejce, který vám jistě s výběrem ochotně poradí.

 Na balkon či na zahradu?

Nejprve zvolte typ markýzy dle velikosti plochy, na kterou ji budete chtít umístit. Na malou plochu se nejvíce hodí markýzy, kterým se říká výsuvné nebo boční, a na velkou plochu samostatně stojící. Běžný uživatel nejčastěji vyhledává markýzu, kterou použije na balkon, terasu nebo zahradu. Pořadatel velkých akcí použije tuto ochranu proti slunci spíše na louku, do parku nebo na výstaviště.

Výsuvné markýzy jsou cenově dostupné pro každého majitele zahrádky. Díky teleskopickým tyčím, popř. kloubovým ramenům, jsou dokonale skladné a nenáročné na obsluhu. Ovládají se pomocí mechanické kličky anebo díky dálkovému ovládání. Teleskopické rameno napne látku do požadované polohy, a skutečně pevná konstrukce vydrží i nepříznivé počasí bez speciální podpěry.

Balkon či zahradu

Potřebujete zastřešit velkou plochu? Není vhodnější způsob, než zvolení samostatně stojící markýzy. Tyto zastřešovací aparáty představují finančně náročnější variantu, oproti výsuvným markýzám, avšak nabízí to nejvhodnější řešení k zakrytí velké plochy. Dokáží ochránit před nepříjemnými slunečními paprsky, větrem, deštěm a i sněhem.

 

Milovníci designu si přijdou na své

Máte rádi design a nejste spokojeni s estetickým provedením výsuvné markýzy? Nabízí se pro vás řešení pod názvem kazetová markýza. Toto esteticky lepší provedení představuje zákazníkovi nebetyčný komfort v podobě vzhledného ochranného boxu, kazety, do které je celá markýza schovaná.  Zpravidla jsou nabízeny v několika látkových provedeních. U některých firem počet různých látek dosahuje přibližně 250-ti druhů. Proto si na své přijde skutečně každý. Látky a vyhotovení markýz jsou skutečně velice vkusné, pěkné a cenově dostupné. Můžete vybírat z firemního katalogu, který má každá společnost na své pobočce v showroomu.

 

Jak dodatečně zastínit balkon?

Není vhodnější způsob, než použít boční balkonovou markýzu. S jejím využitím se vyhnete nežádoucím pohledům i ostrým slunečním paprskům. Nezabere mnoho místa a patří do té nejlevnější cenové kategorie.

 

 

 

 

 

 

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top