TOPlist
26. 09. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Ušetřete na ceně plynu

Ušetřete na ceně plynu

Plyn používá většina domácností v naší republice. Právě na něj může být napojena řada spotřebičů, ať už je to plynový sporák nebo plynová trouba. Mnoho rodin také využívá vytápění plynem a právě u nich může být každá úspora velmi značná, jelikož plynu spotřebují během topné sezóny opravdu mnoho. Na trhu existuje několik společností, od kterých můžeme plyn odebírat. Cena plynu je však u každého dodavatele jiná a většina z nás má uzavřenou smlouvu s některým z gigantů, například se společností RWE. Pokud však s jejími cenami nejsme spokojeni a chceme změnit dodavatele, můžete využít porovnání cen plynu a jednoduše zjistit, kdo je na našem trhu nejlevnější.

Hořící plynový vařič

Samozřejmě není nutné nikam chodit a zjišťovat informace od všech dodavatelů. Vše probíhá jednoduše a online. Stačí zadat několik nezbytných údajů především o vaší lokalitě a během několika minut máte nejenom informace o všech dodavatelích, ale také o jejich cenách. Vše si přehledně seřadíte od té nejnižší ceny a rázem víte, jakého z dodavatelů si na následující sezónu zvolíte. Plyn je totiž surovina, která je u všech dodavatelů naprosto stejná, takže není nejmenší důvod, proč za něj platit více, než je nezbytně nutné.

Samotný přechod pro vás neznamená žádné velké starosti. Většinou stačí vypovědět smlouvu se stávajícím dodavatelem a uzavřít smlouvu s novým. Tímto je celá věc hotova a nemusíte se bát toho, že byste měnili například přípojky či celé plynové vedení. To určitě ne. Změnu svého dodavatele plynu již provedlo opravdu mnoho domácností, které se nyní každý rok těší z toho, kolik se jim povedlo ušetřit a litují, že se změnou váhali a neprovedli ji dříve. Pokud tedy i vy váháte, je nejlepším způsobem jak se rozhodnout, spočítat si celkovou roční úsporu. Rázem zjistíte, kolik vašemu stávajícímu dodavateli platíte „navíc“.

Více informací najdete na www.srovnejto.cz nebo v článku na Ctusi.info

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top