TOPlist
11. 08. 2022
Domů / Inspirace a trendy / Změňte svůj domov pomocí 3D tapety

Změňte svůj domov pomocí 3D tapety

Dokonalá iluze! Přesně takový dojem získá každý, kdo se podívá na zeď s 3D tapetou. Jedno, zda je na ní vesmír, divoká zvířata nebo abstraktní obrazce. 3D tapety dokáží naprosto proměnit váš dům či byt, jejich použití je přitom snadné a cena dostupná.

Potřebuje váš domov něčím oživit? Chcete mít jiné zdi než většina lidí, ale už nevíte, jak je vyzdobit?
Zkuste 3D tapety, které jsou na trhu k mání ve široké nabídce, zahrnující jak běžně nabízené sériové motivy, tak exkluzivní vzory navržené a vyrobené přímo pro váš interiér. Standardně se 3D tapety vyrábějí z papíru a lepí se stejně jako klasické – někdy je 3D efektu dosaženo pomocí mírné plasticity tapety, jindy grafickým zpracováním obrázku.
Koupit však můžete rovněž originální vzory na látce a či netkané textilii, které jsou mírně vystouplé samy o sobě. Na papírové vrstvě může navíc být zepředu naneseno PVC, které zvyšuje působivost tapety i její odolnost vůči otěru.

Nebojte se celoplošných motivů
Mimořádně efektní jsou velkoplošné grafické 3D tapety s jedním velkým motivem rozvrženým na celou stěnu, na které narazíte v nabídce designových studií. Ta zároveň často nabízejí možnost vyrobit tapetu přesně na rozměr vaší zdi.
Nechte si udělat cenovou kalkulaci, možná budete příjemně překvapení tím, že ani tato nabídka není příliš drahá. Výhodou je navíc originalita, protože tyto tapety se nabízejí jen ve velmi malých sériích.

Princezny, dinosauři nebo zátiší? Všechno je možné
Největší nabídka je mezi papírovými 3D tapetami, které jsou zároveň finančně nedostupnější. Hodí se proto i pro použití například v kuchyni či dětském pokoji. Do těchto místností můžete bez obav nalepit tapety s konkrétními motivy, děti jistě ocení například motivy z oblíbených filmů, princezny či dinosaury, zatímco útulnost vaší kuchyně podtrhne trojrozměrné kuchyňské zátiší.
Těmito motivy můžete bez obav pokrýt celou stěnu, ale efektní je i použití jen na části zdi. Pokud nechcete hned používat 3D tapety, můžete zkusit některých z menších trojrozměrných ozdobných prvků, které rovněž můžete koupit u prodejců tapet či bytového designu – může jít například o 3D samolepky, které někdy rovněž pracují s grafickým efektem, jindy jsou však skutečně vystouplé a tedy vícerozměrné. Je však třeba počítat s tím, že takové plastické tapety či motivy jsou náročnější na údržbu.

Tapety s 3D motivy se hodí i do dětských pokojů

Trojrozměrné tapety mohou dát vašemu domovu novou dimenzi

Působivost 3D tapet v interiéru můžete ještě podtrhnout jejich promyšleným použitím. Bytoví designéři mimo jiné doporučují polepit jimi celou jednu stěnu a na stěnu vedlejší nebo protilehlou umístit jen výsek ze stejného motivu. Můžete ho rovněž nalepit přímo na zeď, či jej nechat vyniknout tím, že jej nalepíte na desku, tu necháte případně zalaminovat a pověsíte na zeď jako obraz.
Tento postup se hodí především pro 3D tapety s abstraktními motivy, kterými rovněž můžete polepit část nábytku. Specializované firmy rovnou nabízejí výrobu takto potištěného nábytku, čímž je zaručena trvanlivost motivu i jeho designově povedené použití. Zvláště pro moderně pojaté interiéry to může představovat vítané ozvláštnění.
Samozřejmostí je, že i 3D tapety splňují bezpečnostní limity EU týkající se například nehořlavosti či bezpečnosti použitých barev. Aplikace bývá snadná, případně na ni můžete najmout specialisty. Chcete pozměnit obývací pokoj, ložnici nebo dětský pokoj vašich dětí? Zajímejte se o 3D tapety, které jsou revoluční novinkou ve výzdobě stěn.

1 komentář

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top