TOPlist
18. 11. 2019
Domů / Inspirace a trendy / Ze zpracování dřeva vás záda bolet nemusí, stačí mít správné pomocníky

Ze zpracování dřeva vás záda bolet nemusí, stačí mít správné pomocníky

Ze zpracování dřeva vás záda bolet nemusí, stačí mít správné pomocníky
5 (100%) 4 votes

Konec sezóny neodmyslitelně souvisí se zpracováním dřeva. Připravte zahradu k zimnímu spánku a zajistěte si zásobu polínek snadno a bez námahy. Poradíme, jaké nářadí se vám bude hodit.

Palivové dřevo se vyplatí

Dřevo bylo odjakživa pro člověka zdrojem tepla. Na rozdíl od uhlí a plynu se jedná o obnovitelný zdroj a navíc jeho pálení nezatěžuje tolik ovzduší. Pokud tedy máte zahradu plnou stromů, které potřebujete probrat, máte vyhráno. A i když stromy na zahradě nemáte, můžete si surové dříví objednat a sami zpracovat. Díky tomu ušetříte spoustu peněz a připravíte si polínka na takovou velikost, která vám bude vyhovovat.

Krásná polínka rychle a bez námahy

Těm, kteří milují ruční práci, poslouží i obyčejná pila a sekera. Pokud však plánujete zpracovat dříví na celou zimu, pořádně se zapotíte. Přípravu polínek si můžete usnadnit řetězovou pilou. Objednáváte-li dříví od dodavatele, může vám přivést kulaté palivové dříví v délce 1 metr. To už hravě zpracujete pomocí štípače.

Se štípačem dřeva vás nebudou bolet záda

Existují 2 typy štípačů:

  • Horizontální tlačí pístem hydraulického válce položené poleno proti štípacímu klínu.
  • Vertikální jsou opatřené pohyblivým klínem a štípou postavené špalky.

Horizontální štípače patří k levnější variantě, na zpracování více dřeva lépe poslouží vertikální. Skvělým řešením za příznivou cenu je štípač dřeva Scheppach HL 850. Můžete do něj vkládat polena o délce až 125 cm a průměru 32 cm. Navíc je vybavený přídavným posuvným stolem, díky kterému snadno naštípete rozdílně dlouhá polena ve 3 různých polohách. Transportní madlo navíc zaručí snadnou manipulaci.

Ani větvička nepřijde nazmar

Na zahradě produkujeme celoročně spoustu přírodního odpadu. Trávu, ovoce, zeleninu a měkčí větvičky umístíme na kompost. Co ale s větvemi a tvrdším odpadem? S tím hravě pomůže zahradní drtič AL-KO. Do sběrného koše se vejde 50 l odpadu. Velký zachycovací trychtýř zaručuje nejvyšší bezpečnost a pohodlnou manipulaci při přepravě. Drcené větve poslouží k mulčování, ostatní odpad můžete přidat do kompostu.

Máte s dřevem jiné plány? I pro vás máme spolehlivé pomocníky

Pokud je pro vás pálení dřeva hřích a raději byste z něj něco vyrobili, bude se vám hodit pokosová pila. Tou hravě zkrátíte dřevěné i plastové desky. Využijete ji také při úpravě palubek, hliníkových profilů nebo plovoucí podlahy. V dílně se bude hodit i stolová pila HS 81 SE. Hravě s ní provedete všechny obvyklé řezy. Nabízí i možnost bočního rozložení stolu, takže si můžete libovolně přizpůsobit pracovní desku.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top