TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Jak si správně vybrat prostěradlo?

Jak si správně vybrat prostěradlo?

Chcete se ráno probouzet s pocitem, že jste se dobře vyspali? Pokud ano, měli byste věnovat dostatek pozornosti i svému prostěradlu. Možná vás to překvapí, ale jeho správný výběr je velice důležitý a je velkou chybou ho podcenit. Bohužel to spousta lidí dělá. Mávne nad tím rukou a pak se diví, proč se budí zpocená a s nepříjemnými pocity…

O kvalitu jde především

Jak si tedy správně vybrat prostěradlo? Především sázejte vždy na co nejkvalitnější látku. Nedělejte v tomto ohledu žádné kompromisy. V noci si potřebujete odpočinout a cítit se v posteli maximálně komfortně. Prostěradlo na sebe bere docela těžký úkol. V noci vaše tělo vyprodukuje až jeden litr potu, který musí jeho tkanina odsát. Mělo by vydržet váhu vašeho těla i převalování během noci. Musí odolat častému praní, aniž by na něm vznikaly žmolky a ztrácelo svoji pružnost a bledla barva. Nároky na prostěradlo jsou opravdu vysoké.

Ideální tip na léto

Musíte brát v úvahu i roční období. Jiné prostěradlo se hodí na léto, kdy musíte brát v úvahu horko, jiné na zimu, kdy se naopak chcete zavrtat do pelíšku a zahřát. V létě, kdy produkujete ještě více potu, jsou nejlepší variantou bavlněná prostěradla. Bavlna velmi dobře saje pot a je příjemná na tělo. To je právě ten důvod, proč bavlněné tkaniny tak rádi nosíme. Bavlna odvádí vlhkost, příjemně chladí, velmi prakticky se udržuje. Zkrátka nikdy nezklame. Existují i univerzální bavlněná prostěradla Jersey, která mají letní vlastnosti prostěradel plátěných a dají se užívat celý rok. Výhodou je, že je nemusíte žehlit.

V zimě se zahřejte

Trochu jiná situace nastává v zimě. Tehdy přicházejí ke slovu froté prostěradla. Do jejich měkkounké a hebounké smyčkové tkaniny doslova zapadnete. Froté je směsí 80 % bavlny a 20 % polyesteru. Díky tomu jsou elastická. Hřejivý materiál, který je zároveň velmi savý a naprosto prodyšný, zajistí, že vám v zimě bude opravdu teploučko. Ať už zvolíte jakékoli prostěradlo, máte k dispozici širokou škálu barev, takže ho můžete dokonale sladit s povlečením.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top