TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Tepelná čerpadla Daikin Altherma vám přinesou značné úspory za vytápění

Tepelná čerpadla Daikin Altherma vám přinesou značné úspory za vytápění

Všichni potřebujeme mít doma teplo i teplou vodu a každý si obojí zajišťuje jinak. Problém je v tom, že i když je tato nezbytnost někdy dost drahá, bez ní by to nešlo… Proto se také lidé zajímají i o nějaké levnější varianty.

Mezi velice dobrou volbu patří tepelná čerpadla, která mají mnoho výhod.

Jak tepelná čerpadla Daikin Altherma fungují?

Tato tepelná čerpadla slouží k vytápění, chlazení i k ohřevu vody. Fungují na principech vzduch a voda, což vede ke snížení spotřeby energie a také ke snížení emisí. Jsou založena na kompresorové technologii, která čerpá teplo z okolí a přeměňuje ho na energii, kterou dále používáte právě k vytápění domovů či na ohřev vody. Díky společnosti Daikin si můžete vybírat mezi více druhy tepelných čerpadel.

Bohatá nabídka tepelných čerpadel

Můžete si vybrat hned z několika modelů:

Nízkoteplotní tepelná čerpadla

Daikin Altherma nabízí nízkoteplotní tepelná čerpadla, která si berou okolní vzduch na vytvoření energie. Ale tuto energii lze využívat i jinak. Buďto jí použijete pro vytápění, ať už jde o klasické radiátory či podlahové topení a podobně, anebo na ohřev vody nebo také na chlazení. Nejenže si můžete v zimě zatopit, ale díky tepleným čerpadlům Daikin Altherma budete mít pomyslnou klimatizace, protože v parných letních dnech vaše domy skvěle ochladí.

Vysokoteplotní tepelná čerpadla

Je výborný způsob, jak si zajistit horkou vodu. Uvnitř vysokoteplotního čerpadla se skrývá princip dvojitého tepelného čerpadla. Díky tomu a dalším technologiím, které umí zpracovat vzduch z okolního prostředí, je možné vodu ohřát až na osmdesát stupňů. Navíc čerpadla Daikin Altherma jsou velice tichá a úsporná zároveň.

Geotermální tepelné čerpadlo

Mezi další druh řadíme geotermální tepelné čerpadlo, které se nachází v hloubce půdy. Jedná se o velice efektivní zdroj tepla, ke kterému se můžete dopracovat i vy pomocí vertikálních vrtů. Tohoto tepla můžete využívat nejen v létě, ale díky nemrznoucím směsím jde o výborného pomocníka i do chladných zimních dnů. Opět s jeho pomocí můžete vytápět domácnosti či ho použít na ohřev vody.

Proč právě tento způsob vytápění?

Tepelná čerpadla společnosti Daikin Altherma jsou kvalitní pomocníci pro každou domácnost. Jejich provoz se vyznačuje tichostí i úsporností a energetická činnost je velice vysoká. Kromě toho se nemusíte obávat instalace ani ovládání, jde o velice jednoduché principy, které zvládne každá věková generace.

Dopřejte i své domácnosti vytápění či chlazení domu a ohřívání teplé vody díky tepelných čerpadlům a ušetřete tak mnoho financí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top