TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Co všechno potřebujete pro příjem satelitní televize?

Co všechno potřebujete pro příjem satelitní televize?

V posledních několika měsících se mluví především o přechodu na DVB-T2, přičemž v mnoha krajích už došlo k vypnutí DVB-T. Pokud televizor nepodporuje příjem signálu DVB-T2, v takovém případě je nezbytné vyřešit otázku příjmu televizního signálu. Co takhle investovat do satelitní antény?

Satelitní televize představuje univerzální způsob příjmu televizního vysílání. Velkou výhodou je, že satelitní antény nejsou závislé na tom, jestli platí zrovna standard DVB-T, nebo DVB-T2. Stačí si tedy pořídit přijímač a parabolu. Jestliže nebydlíte v hustém lese a máte přímý výhled na oblohu, můžete se těšit na kvalitní signál.

Jakou parabolu zvolit?

Zapomeňte tedy na DVB-T antény. Připlaťte si a investujte do větší paraboly. Sice jsou k dostání varianty s průměrem 60 centimetrů, nicméně v případě špatného počasí může docházet k výpadkům signálu. Právě z daného důvodu se doporučuje průměr alespoň 80 centimetrů. Obecně platí pravidlo, že čím je plocha paraboly větší, tím je to lepší.

Satelitní příjem je léta osvědčený, navíc je spolehlivý a nezávislý. V neposlední řadě vás nadchne, že i u komerčních stanic máte k dispozici HD kvalitu. Vyberete si z pestré škály filmových a sportovních kanálů, od čehož se odvíjí potom i měsíční poplatky. Záleží tedy na tom, jaký balíček zvolíte.

Jestliže chcete mít televizní příjem zdarma, potom musíte zvolit DVB-T2 anténu. Satelit je totiž zpoplatněný. Záleží tedy pouze na vás, jaké jsou vaše preference. Jste ochotni platit měsíční poplatky, nebo preferujete bezplatné řešení?

Kde koupit veškeré příslušenství?

Hledáte internetový obchod, kde zakoupíte příslušenství pro satelitní vysílání? Anténní zesilovače, DVB-T2 anténu i paraboly zakoupíte v e-shopu AME.cz. Spokojení budete s pestrým produktovým portfoliem, ale i cenovou politikou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top