TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Čistička nebo odvlhčovač vzduchu – přístroje, které učiní váš domov příjemnějším i zdravějším

Čistička nebo odvlhčovač vzduchu – přístroje, které učiní váš domov příjemnějším i zdravějším

Stále více lidí touží po tom mít doma čistý a svěží vzduch. Ten je důležitý nejen pro to, abychom se doma cítili dobře, ale také pro naše zdraví, neboť mnoho lidí dnes trápí nejrůznější alergie, astma či další respirační problémy. Na trhu naštěstí existuje poměrně široká nabídka zařízení a přístrojů, které nám s kvalitou a čistotou ovzduší mohou v našich domovech účinně pomoci.

Co vše dokáže čistička?

Pokud chcete vzduch u vás doma zbavit prachových částic pocházejících zvenčí, cigaretového kouře či alergenů, investujte do přístroje, který vzduch čistí. Kvalitní čistička vzduchu by měla obsahovat několik filtrů, zejména HEPA filtr, který odstraňuje prach, kouř, pyly a další alergeny, a uhlíkový filtr, který slouží k zachycení pachů a chemikálií. Vhodné také je, pokud zařízení obsahuje rovněž ionizátor, díky kterému bude vzduch působit svěže a čerstvě, podobně jako u moře či na horách.

Bydlíte ve starém domě či máte chalupu?

Většinu domácností bydlících v bytech v panelových domech trápí suchý vzduch, jehož následkem pak může být například nepříjemné škrábání v krku a ztížené dýchání. V takovém případě vám může pomoci zvlhčovač vzduchu. Existují ale i opačné případy, zejména ve starých budovách je totiž často vlhkost vyšší, než bychom chtěli a než je příjemné. Řešení představuje vysoušeč vlhkosti. Tento přístroj umožňuje ze vzduchu odebírat přebytečné množství vody.

Jak správně vybrat?

Pokud zvažujete koupi přístroje na čistění vzduchu, vždy je vhodné předem zvážit několik důležitých kritérií, a to nejen cenu či velikost místnosti a s ní související nutný výkon zařízení, ale také například to, jak často je nutná výměna filtrů. Pomoci se správným výběrem vám může také internet, stačí do vyhledávače zadat čističky vzduchu recenze. V hodnocení zákazníků můžete následně najít velké množství užitečných informací.

Velikost místnosti, výkon či energetickou náročnost je vhodné zvážit také ve druhém případě. Odvlhčovač vzduchu ale s sebou přináší i další otázky, například zda umožňuje připojení hadice pro odvod přebytečné vody rovnou do odpadu. V takové případě vám totiž odpadne starost s pravidelnou kontrolou a vyléváním nádržky sloužící k zachycení vody.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top