TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / 4 rady pro výběr židle do kanceláře i dětského pokoje

4 rady pro výběr židle do kanceláře i dětského pokoje

Potřebujete novou židli a přemýšlíte nad tím, podle jakých parametrů vybrat tu nejlepší? Podívejte se na 4 jednoduché rady, které zhruba stejně platí pro výběr židle do jídelny, kanceláře nebo dětského pokoje.

Ergonomické tvarování pro zdravá záda

Požadavek na ergonomické tvarování židle je klíčový hlavně v okamžiku, kdy jde o židli, na které strávíte větší množství času. Kancelářské židle proto vybírejte zvlášť pečlivě. Propracované ergonomické tvarování vytvořené přesně podle potřeb páteře je způsobem, jak efektivně předcházet nepříjemným bolestem zad. To oceníte u kancelářské židle umístěné v domácí pracovně i přímo na pracovišti.

Výškově nastavitelné

Dalším požadavkem pro dobře využitelnou, praktickou a dostatečně pohodlnou židli je výšková nastavitelnost. Díky tomu se snadno přizpůsobí jak výšce člověka, který na ní právě sedí, tak se výborně sladí se stolem. Optimální výška u daného stolu je totiž ve chvíli, kdy jsou lokty při položení zhruba v pravém úhlu. Pro konferenční židle není tato funkce tolik potřeba, ale záleží na tom, kde jsou umístěné a jaké je jejich využití.

Bezpečné židle pro děti

Co se týká možnosti nastavit výšku a židli zvětšit či naopak zmenšit, jde o dobrou výhodu pro dětské židle. Díky tomu židle s dítětem roste a vydrží po delší dobu. V případě, že bude umístěna u pracovního stolu a dítě na ní bude trávit více času, měla by být také řádně ergonomicky tvarovaná. U dětských židlí klaďte speciální nároky na bezpečnost.

Designové provedení

Pokud hledáte místo, kde si budete moci vybírat z více druhů různých designových provedení židlí, navštivte specializovaný internetový obchod Primazidle.cz. Při nákupu za více než 500 Kč je doprava zdarma. V nabídce najdete také jídelní stoly, sedací vaky a nejrůznější doplňky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top