TOPlist
6. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Do stavby domácího wellness se bez odborníků raději nepouštějte

Do stavby domácího wellness se bez odborníků raději nepouštějte

Sebekrásnější koupelna s vanou – ani s tou vířivou – vám všechny účinky promyšleně navrženého domácího wellness nenahradí. Zájem o domácí wellness stále roste a tak přinášíme malého rádce pro ty, kdo sní a uvažují o centru dokonalé relaxace u sebe doma nebo na zahradě.

Mokrá zóna: bazén a vířivka

Nejnáročnější na místo je v každém wellness určitě bazén. Plavání je skvělý způsob aktivního odpočinku, který posiluje téměř všechny svaly v těle. Zlepšíte si fyzičku, a pokud budete plavat pravidelně, zhubnete.

Vířivka je možná nejoblíbenější vodní procedura, kde si na malém prostoru můžete užívat příjemnou relaxaci a odpočinek v teplé vodě plné masírujících bublinek. Její výhodou je, že ji lze používat celoročně a můžete ji mít doma i venku.

Tepelná zóna: sauna, infrasauna a parní kabina

Sdrcem každého dobrého domácího wellness je vždy sauna. Ta má několik druhů, které se liší prostředím, které v kabině panuje – tj. nejčastěji teplotou a vlhkostí vzduchu.

Finská sauna je saunovací klasikou a je charakteristická teplotami kolem 90 – 100 °C a velmi suchým vzduchem. Velmi podobná jí je infrasauna, která je mnohem méně náročná na prostor a její teploty jsou v rozmezí 30 – 60 °C a jako zdroj tepla zde slouží infrazářiče.

Oblíbeným místem pro umístění sauny bývá často i zahrada nebo terasa. Venkovní sauna poskytuje majiteli úzký kontakt s přírodou. Saunování v ní má mnohem více zdravotních účinků na tělo i na duši.

Speciálním druhem je pak parní sauna. Ta obsahuje vyvíječ páry a nabízí uživateli prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu a nižšími teplotami, většinou 50 – 100 °C. V takové sauně se mnohem lépe dýchá a lze ji využít jako místo pro aromaterapii, právě díky schopnosti páry vstřebávat různá aroma bylinek.

Parní kabina, které se také někdy říká parní lázeň, je snadno rozpoznatelná. Její stěny jsou, kvůli velmi vysoké vlhkosti vzduchu až 100 %, vždy obložené keramickou dlažbou. Teploty uvnitř nepřevyšují 45 °C a klima se nejvíce podobá deštnému pralesu. I zde lze do páry přidávat aromatické esence.

Odpočinková zóna: relaxace a odpočinek

Vstřebat všechny účinky wellness procedur umožňuje odpočívárna. Ta je nejčastěji koncipována jako zóna s pohodlnými lehátky nebo v luxusnější verzi s vytápěnými keramickými lavicemi.

Neměla by zde chybět příjemná tlumená relaxační hudba, která pomůže tělu nabrat síly a vyrovnat vnitřní teplotu a pochody.

Chcete-li si prohlédnout jednotlivé části wellness a načerpat inspiraci, zastavte se v předváděcím wellness showroomu společnosti Wellness Vision v Praze – Uhříněvsi.

www.wellness-vision.cz

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top