TOPlist
22. 05. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Stavby na klíč – šetřete Váš čas a vyberte si některý z typových či individuálních projektů renomovaných stavebních firem

Stavby na klíč – šetřete Váš čas a vyberte si některý z typových či individuálních projektů renomovaných stavebních firem

Máte jasno v tom, že nechcete všechen svůj čas investovat do stavby domu svépomocí a ani si nejste jisti tím, jestli byste zvládli všechny stavební práce bez zásahu zkušených řemeslníků? V tom případě pro Vás bude ideální volbou stavba na klíč, v rámci které vše zajistí Vámi vybraný dodavatel.

Jaké všechny práce se pod pojmem stavba na klíč skrývají

Pokud poptáváte stavbu na klíč, hledáte vlastně společnost, která Vám bude schopna zhotovit dům přesně podle Vašich představ a v termínu, který si domluvíte předem. Mimo to pro Vás obstará i všechny právní náležitosti, pomůže se získáním hypotéky, přípravou projektové dokumentace a obstaráním stavebního povolení a v samotném závěru i kolaudačního souhlasu.

Dá se říct, že jedinou Vaší starostí by mělo být nalezení oné firmy, která výstavbu zaštítí a vaší jedinou starostí bude až převzetí hotového díla. Ovšem ani samotné hledání stavební firmy nechceme zlehčovat. Naopak se jedná o velmi důležité rozhodnutí, které ovlivní celkový průběh stavby Vašeho vysněného bydlení.

Výběr stavební firmy

  • Porovnejte si nabídku více dodavatelů, a to nejen z hlediska ceny, ale i nabízených služeb.
  • Firmu si důkladně prověřte. Zjistěte, jak dlouho působí na trhu a kolik má za sebou hotových projektů. Přečtěte si recenze klientů, kteří již spokojeně bydlí.
  • Prohlédněte si katalog typových projektů, ať máte představu o tom, jak firma pracuje. Zjistěte, jestli je schopna vytvořit pro Vás i individuální návrh na základě Vašich požadavků a předpokladů konkrétní parcely.

Až budete mít vybráno, požádejte o podrobný časový i rozpočtový harmonogram a průběžně kontrolujte jejich plnění. Smlouvu o dílo podepište jen za předpokladu, že ji viděl i Váš právník a shledal ji jako vyhovující.

Tip: Zjistěte, co všechno zvážit, než se pro stavbu na klíč rozhodnete.

10 důvodů, proč se rozhodnout pro stavbu na klíč

1. Máte jistotu, že stavba bude dokončena v předem stanoveném termínu, protože jinak by firma hradila pokuty, jejichž výši je vhodné stanovit ve smlouvě o dílo.

2. Můžete se naplno věnovat své práci a vydělat tak mnohem víc než při neodborné práci v průběhu stavby.

3. Firma má možnost nakoupit výhodně všechen materiál.

4. Komunikujete pouze s jedním dodavatelem, který obstará komunikaci s jednotlivými stavebníky a subdodavateli.

5. Na celý dům získáváte jednotnou záruku a díky tomu řešíte všechny případné nedostatky a závady pouze s jedním dodavatelem.

6. Nemusíte si dělat starost s tím, jestli na sebe budou jednotlivé stavební práce navazovat, protože o vytvoření plánu i koordinaci výstavby se postará dodavatel.

7. Ušetříte velké množství času nejen tím, že nebudete muset být na stavbě fyzicky přítomní, ale nebudete muset řešit ani žádné formality na úřadech.

8. Máte jistotu, že dodavatel Vám zhotovené dílo dodá s maximální rychlostí, protože je i v jeho vlastním zájmu, aby měl Vaši zakázku co nejrychleji dokončenou a mohl se tak věnovat nějaké jiné.

9. S dodavatelem můžete operativně řešit různé úpravy a odchylky od původního plánu.

10. Můžete si vybrat některý z nadefinovaných projektů, nebo si nechat zhotovit unikátní projekt přesně podle Vašich požadavků.

Typový či individuální projekt? Toť otázka

Typové projekty jsou charakteristické tím, že jsou vytvořeny bez ohledu na konkrétní požadavky klienta a specifikaci parcely, na které se bude stavět. Teprve poté, kdy je vytvořen projekt hledá se vhodné místo pro výstavbu.

Individuální projekt zohledňuje možnosti dané parcely a respektuje omezení, která jsou dána územním plánem. Přihlíží se rovněž i ke konkrétním přáním klienta. V porovnání s typovým projektem je jeho zhotovení výrazně dražší.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, katalog s typovými projekty Vám skvěle poslouží také jako ukázka práce dané firmy a tudíž se Vám bude snáz rozhodovat, jakého dodavatele vybrat. Zjistěte i další důležité informace o stavbě na klíč.

Je podle Vás nejvýhodnější stavba na klíč, svépomocí nebo s více řemeslníky zároveň?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top