TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Dlažba „zaklepala na dveře“ i do našich obývacích pokojů

Dlažba „zaklepala na dveře“ i do našich obývacích pokojů

Keramická dlažba je tradiční podlahovina, která však měla až doposud svůj vyhrazený prostor v kuchyních, koupelnách, na toaletách a někdy i v předsíních. Dál jsme ji nepustili. Dnes je vše jinak.

Zapomeňte na to, že dlažba patří jenom do koupelen. Řada lidí oceňuje dlažbu kvůli její praktičnosti natolik, že ji pustila do celého bytu. Díky designérům dokážete s dlažbou vykouzlit skutečně nádherný interiér. Je velice odolná a snadno se udržuje. Mnoho lidí zastává konzervativní názor, že je studená. Není to pravda. Koberce, zejména ty celoplošné, jsme ze svých domovů vyhnali, a plovoucí laminátové podlahy rozhodně neposkytují více tepla než dlažba. Navíc, pokud si pod dlažbu dáte podlahové topení, získáte téměř kachlovou pec na podlaze. Zamilujete si na ní ležet, stejně tak jako vaše děti, ale i domácí zvířata – váš pes nebo kočka.

Dlažby pro moderní obývací pokoj

Výběrem keramické dlažby do obývacího pokoje položíte základ jeho stylu. Dlažba dnes umí autenticky napodobit téměř vůni dřeva, osobitost betonu, pompéznost mramoru, neutrálnost kamene, nebo si zahrávat s naší náladou díky výběru vhodných barev dlažby. Tím jsme se dostali k vyjmenování nejmodernějších typů dlažby dneška.

Sjednoťte byt od podlahy

Móda tematických pokojíků se dnes již nenosí. Proto by měla právě podlaha být tím hlavním prvkem, který náš interiér sjednotí. Nesnažte se do toho svého koupit několik druhů dlažeb. Vsaďte na jednu, která váš byt sjednotí v dokonalý celek. Pokud chcete experimentovat s barvami, pořiďte si dlažbu z jedné série v různých odstínech, nejlépe tón v tónu. Pak je správně namixujte.

Směle vsaďte na dlažbu i v dalších pokojích. Patří dlažba do ložnice? Proč ne! A do dětského pokoje? Samozřejmě! Ten pak ještě doplňte hracími kusovými koberci.

Dlažba jako dřevo

Po laminátových, ale i vinylových plovoucích podlahách dokonale imitujících předražené dřevo, se do tohoto segmentu rozhodly vstoupit i dlažby. Když vidíte interiér, kde je položena povedená keramická dlažba v dekoru dřeva, rozdíl téměř nepoznáte. Dlažby dřevo napodobují v jeho nedokonalosti i reliéfu velice věrně. Přitom se nemusíte bát, že vám na podlahu dítě při malování vylije kelímek s vodou a štětci, že přetečou květináče při zalévání kytek, nebo že vám z nepochopitelných důvodů začne na čas kočka ignorovat svoji toaletu a oblíbí si některý z koutů v bytě. Dlažba vydrží vlastně vše. A kladivo na ni házet nejspíš nebudete!

Dlažby v dekoru dřeva jsou hitem, a proto jsou v sortimentu firem bohatě zastoupeny. Například Baumax v dekoru dřeva se nabízí až 188 produktů. Je to více položek než v kategorii dlažeb napodobujících kámen. Dřevěné dlažby se nabízí dokonce v délkách imitujících délku skutečného prkna. Takže mohou mít například velikost 20×60 cm, což v interiéru vypadá velice efektně. Pořídíte ale i 90 cm či 120 cm délku dlažby. Vzhled je skutečně věrný. A to i v případě napodobeniny dřevěné špalíkové dlažby, například ve tvaru hexagonu.

Když vsadíte na beton, je to „na beton“ správně

Imitace betonu je dnes velkým hitem. Používá se nejen na podlahy, ale i na zdi, na nábytek či na textil. Velkou výhodou této dlažby je, že i když ji najdeme mezi těmi nejdražšími jako super trend, tak i mezi těmi nejlevnějšími. I velká rekonstrukce nemoderního bydlení na hypermoderní proto dokáže být hračkou za pár korun. Betonový dekor se navíc hodí i do panelákových bytů, ze kterých chceme dostat více než doposud a z památníků sedmdesátých let z nich vybudovat skutečně moderní bydlení.

Dlažba i na zdi či na pracovní plochy

Nebojte se s dlažbou více experimentovat. Směle s ní obložte rovněž zeď, a to nejen v koupelně. Můžete použít zajímavý efekt stejné dlažby v odstínu tón v tónu. Jinou zeď pak natřete třeba černou tabulovou barvou. Nebo ve starém domě oklepejte omítku a nechte vyniknout cihlovou obezdívku. Natřete ji ale na bílo. To vše s keramickou dlažbou ve stylu betonu perfektně ladí. Betonovou keramickou dlažbu lze položit i na pracovní desku kuchyňské linky, na povrch stolu, nebo ji využít jako vnitřní parapety.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top