TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Tip pro snadnější logistiku: Skládací přepravky

Tip pro snadnější logistiku: Skládací přepravky

Firmy zabývající se logistikou by mohly dlouze vyprávět o tom, co všechno jim prodlužuje čas přepravy, a tím i snižuje výdělek. Neefektivní přemisťování, nutnost zpětného převážení prázdných palet a přepravek, znehodnocení zboží kvůli nevhodně zvoleným přepravním obalům. Tomu všemu může být konec, když investujete do vhodných přepravek.

Některé zboží se transportuje na paletách, další v přepravkách. Jak palety, tak přepravky už dnes nejsou, co bývaly dříve. Jsou dostupné v mnohých rozměrech, s nejrůznějšími vylepšeními a z moderního materiálu – plastu.

Neodmítejte plast

V minulém století bylo na plast pohlíženo jako na materiál budoucnosti. Dnes se k němu spousta lidí staví spíše odmítavě, je přece neekologický a škodí přírodě. Nicméně nemusí tomu tak být, pokud se využívá zodpovědně. Přepravky a jiné obaly pro logistiku se často vyrábí z plastu, jelikož je velmi lehký, odolný a levný. Když k výrobě firma přistupuje zodpovědně, proč by ne?

Příkladem je společnost Schoeller Allibert, která vyrábí skládací přepravky i palety z recyklovaného plastu. Staré výrobky používá na výrobu nových. Pak si nemusíte dělat starosti s tím, zda plast náhodou není neekologický. Není, když jím nezamořujeme přírodu.

Šetřete prostory se skládacími přepravkami

Další revolucí, se kterou Schoeller Allibert přichází, jsou skládací přepravky. Jsou odolné, lehké a stabilní, zpracované tak, aby se daly nejen stohovat, ale i skládat. Oceníte to zejména při zpětné přepravě, kdy už je zboží vyloženo a vám nezbývá než odvézt prázdné přepravky. Pokud je složíte, můžete na cestu zpátky vyslat třeba jen jeden kamion místo dvou. Protože například přepravka Prelog dokáže při složení ušetřit až 80 % místa.

V sortimentu Schoeller Allibert najdete mnoho přepravek. Některé se budou hodit na ovoce, další na přepravu potravin, drobných předmětů apod. Stačí si jen vybrat ty správné pro vaše podnikání.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top