TOPlist
6. 12. 2023
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jak vyzrát na parno? S venkovním stíněním snížíte teplotu v interiéru o 3-7°C

Jak vyzrát na parno? S venkovním stíněním snížíte teplotu v interiéru o 3-7°C

Horké letní dny jsou v některých interiérech k nevydržení. Skvělým pomocníkem k udržení příjemné teploty v domácnosti jsou exteriérové žaluzie a rolety, které zachytí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní tabuli. Díky tomu se interiér nepřehřívá. Ať už se rozhodnete pro venkovní rolety, žaluzie či screenové clony, lepší klima v interiéru pocítíte ihned.

Venkovní stínění má oproti tomu vnitřnímu řadu výhod. Poskytuje lepší termoregulační efekt v létě, ale i v zimě, kdy vám pomůže zabránit tepelným ztrátám v rozmezí 3-7° C. Kromě toho také chrání okno před agresivními vlivy počasí, tlumí kvílící meluzínu a ztěžuje výhled zvědavým kolemjdoucím.

S roletami Minirol snížíte průnik tepla až o 30 %

Venkovní rolety Minirol díky důmyslné konstrukci pořádné uleví vašim peněženkám. Dokáží totiž snížit průniky tepla skrz okna až o 30 %, což znamená úspory v zimě za vytápění a v létě za klimatizaci. Kromě toho představují optickou bariéru pro zloděje – pokud se chystáte na dovolenou, nezapomeňte je proto zatáhnout.

Pokud stavíte dům, nebo rekonstruujete fasádu, můžete vsadit na variantu se zaomítacím boxem, který je po dokončení fasády neviditelný. V případě, že se chystáte na dodatečnou montáž, box bude viditelný. Lamely mohou mít jakékoliv barvy dle vzorníku RAL nebo můžete vyzkoušet populární imitaci dřeva – záleží jen na tom, co bude nejlépe zapadat do stylu vašeho domu. Rolety můžete ovládat ručně, ovladačem nebo přes mobil, pomocí řídící jednotky Somfy TaHoma.

Venkovní žaluzie NEVA zajistí stín i ticho

Venkovní žaluzie NEVA patří mezi technologickou špičku. Vyrábí se v různých typech, které se liší tvarem a velikostí lamely. V minulosti byl nejběžnější tvar připomínající písmeno C, dnes na oblibě stoupají hlavně žaluzie s lamelami ve tvaru S, pyšnící se zaválcovaným těsněním – zajistí tak dokonalý stín a ticho. Žaluzie můžete ovládat jak ručně, tak motoricky, buď ovladačem nebo pomocí řídící jednotky Somfy TaHoma.

Screenové clony nejen na pergolu

Další variantou jsou screenové clony, někdy také nazývané screenové rolety. I když je nejčastěji vídáme na pergolách, skvěle zastíní i klasická okna. Vyrábí se ze speciální textilie z polyesterového a skelného vlákna, díky čemuž skvěle zachytávají, odráží a pohlcují sluneční paprsky. Můžete je mít zatažené, a přesto přes ně uvidíte ven – kolemjdoucí ale dovnitř neuvidí. Vyrábí se v různých barvách a pyšní se originálním nepravidelným vzhledem. To proto, že PVC vrstva se na ně nanáší až po utkání látky. Můžete je ovládat manuálně i motoricky. Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top