TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Interiér / Jak fungují protipožární dveře a jak vybrat ty nejlepší?

Jak fungují protipožární dveře a jak vybrat ty nejlepší?

Protipožární dveře by měly být nedílnou součástí každého bytu i rodinného domu. Ochrání vás totiž nejen před plameny a kouřem, ale nabízí i řadu dalších výhod.

3 jsou více než 1

Pokud vybíráte vchodové protipožární dveře do bytu nebo rodinného domu, chcete, aby vám dlouho vydržely a zajistily 100% ochranu. Při nákupu se tedy rovnou vyplatí pořídit si bezpečnostní dveře. Ty totiž nabízí nejen protipožární odolnost. Ochrání vás i proti zlodějům a hluku. Nespornou výhodou jsou také vynikající tepelně-izolační vlastnosti.

Vše závisí na kvalitě konstrukce

Aby dveře mohly plnit všechny výše zmíněné funkce, potřebují pevnou ocelovou konstrukci. Její součástí je vrstva protipožární vaty a výztuž z ocelových lamel, které jsou po obvodu zpevněny dřevěným nosníkem. Povrch tvoří PVC fólie. Vyrábí se v mnoha barvách od klasické bílé přes moderní antracitovou až po přírodní odstíny dřeva. Snadno tak sladíte dveře například s podlahou nebo nábytkem v chodbě.

Nekupujte zajíce v pytli

Velmi často se stává, že na trhu objevíte dveře, o kterých prodejce tvrdí, že jsou bezpečnostní a protipožární. Rozhodně se nespoléhejte na sliby prodejců a požadujte certifikát. Jen tak si budete jistí, že kupujete dveře splňující evropské normy. Kvalitní vstupní dveře mají bezpečnostní třídu 3 a protipožární odolnost EI 30. Díky tomu vás ochrání proti běžným praktikám zlodějů a v případě požáru poskytnou dostatečný čas k opuštění budovy. 

Důležité jsou i doplňkové služby

Výměna vchodových dveří není jen tak. Aby bezpečnostní dveře mohly fungovat, je třeba vyměnit i zárubně. Spolehněte se na firmu HT dveře, která se postará o vše za vás. Jak celý proces probíhá?

  • V první fázi stačí poslat fotky dveří na výměnu e-mailem.
  • Poté následuje telefonická konzultace nebo bezplatná konzultace v místě realizace.
  • Firma vám sestaví návrh nejlepšího řešení, zpracuje přesnou cenovou nabídku a vysvětlí přesný postup  dodávky.
  • V den realizace se zkušení montážníci postarají o kompletní výměnu dveří i zárubní, finální úklid i odvoz odpadu.

Bezpečnostní dveře jsou nejlepší rozhodnutí, které nemá smysl odkládat. Vypravte se do jedné z poboček firmy HT dveře a přesvědčte se o jejich kvalitě na vlastní oči.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top