TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Reality / 7 důvodů, proč si koupit dům

7 důvodů, proč si koupit dům

Pořízení si vlastního bydlení může být krokem před založením rodiny, či třeba následovat po povýšení v práci. Víte, z jakých důvodů je lepší investovat a koupit si dům než bydlet v nájmu nebo pronájmu?

1) Svoboda nadevše

Vlastní bydlení vám oproti pronájmu přináší větší svobodu. Vlastní dům nebo byt si můžete zařídit zcela podle svým představ. Nemusíte se na nikoho ohlížet, pokud chcete rekonstruovat, nově vymalovat nebo třeba vyhodit starý nábytek.

2) Platíte si své

Velkou výhodou vlastního bydlení je také to, že nemusíte platit pronájem nebo nájem, ale místo toho můžete platit hypotéku a za nějaký čas si tak splatit své vlastní bydlení. Při prodeji domu a případném přestěhování můžete zbylé peníze uložit na účet a pomocí nich platit například inkaso a služby.

3) Prostor a lokalita

Při koupi nového domu si můžete vybrat velikost prostoru, dispozice nového domu nebo bytu a také lokalitu, ve které chcete bydlet. Zohlednit tak můžete vybavenost dané lokality, za jak dlouho se dostanete do práce, či děti do školy.

4) Investice do budoucna

Koupě domu je také skvělou investicí do budoucna. V současné době můžete využít úvěr pro mladé páry, který slouží k pořízení vlastního bydlení nebo se obrátit na realitní kancelář, která vám může vyřešit financování vaší nemovitosti.

5) Zajištění sebe i rodiny

Pořízením vlastního domu investujete do své budoucnosti a zajišťujete se na stáří, zároveň zajišťujete i majetek pro svou rodinu. Nemusíte se bát ani prodeje domu, pokud je pro vás příliš velký. Můžete si koupit byt ve městě nebo menší dům, například na periferii města.

6) Neomezené možnosti

Bydlení ve vlastním domě nebo bytě vám dává neomezené možnosti, jak si své bydlení zařídit, v jakém stylu jej designovat, případně, co všechno v domě mít. Inspirovat se můžete v katalogu o bydlení nebo kreativními nápady na internetu.

7) Splnění si snu

Koupě domu může být splněním snu, který vede k založení rodiny, posunutí vztahu s partnerem, případně i svatbě. Nebojte se tento krok udělat a konečně bydlet ve svém. Nemovitosti jsou v současné době tím nejlepším krokem, jak zhodnotit své peníze.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top