TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Finance a legislativa / Srovnání pojištění domácnosti

Srovnání pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti není vhodné podceňovat. potíže mohou způsobit přírodní živly, zloději, přepětí v síti, vandalové a mnoho dalších činitelů. Abyste do budoucna předešli těmto starostem a následným výdajům, doporučujeme vám sjednat si zabezpečení domácnosti. Jaké je nejlepší? Na co si dávat pozor? A co všechno si můžete nechat pojistit?

Co můžete pojistit?

Ve své domácnosti si můžete nechat zabezpečit takřka všechno. Nábytek, eletroniku, doplňky, auto příslušenství, sportovní potřeby, umění nebo kuchyni. Dobrá pojistka zahrnuje i to, pokud vyplavíte sousedy nebo je jiným způsobem poškodíte.

Jaké jsou možnosti?

Nejlepší způsob je uzavření pojistky online, neboť dostanete bonus a nějakou tu slevu. Zadáte částku, na kterou chcete být pojištěni, a vyberete, zda vaše domácnost obsahuje bezpečnostní zámky, protipožární dveře a další záležitosti. Zpravidla dostanete na výběr ze tří kategorií pojištění.

Jaké pojištění vybrat?

Hodně záleží na lokalitě, kde žijete. Pokud žijete na samotě u lesa, je nějaký vandalismus velice nepravděpodobnou záležitostí. Naopak v centru Prahy je takto nastavené pojištění domácnosti vhodné. Například u společnosti Slavia za pojistku domácnosti na malém městě v hodnotě 4 000 000 Kč zaplatíte ročně okolo 2 000 Kč. Ale! Toto je nejlevnější varianta a nezahrnuje vandalismus, povodeň, krádež, zatečení do domu při srážkách. Naopak nejdražší možnost zabezpečení vás vyjde na částku 4 000 Kč ročně, ale obsahuje všechny výše zmíněné události. Pozor si dejte na sumu, která je u dané kategorie uvedená. Slavia za odcizení vašeho majetku vyplácí pouhých 10 000 Kč. U ČSOB ta nejlepší varianta vyjde sice na celých 11 113 Kč, za to však pohodlně pokryje veškeré výdaje, jaké byste mohli mít. Například při odcizení majetku se vyplácí celá částka 4 000 000 Kč.

Neváhejte při hledání pojištění využít praktický online srovnávač, který vám ukáže aktuální nabídky a ty nejvýhodnější ceny.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top