TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Reality / Proč bydlet v lokalitě, která se vám nelíbí? Pamatujte, že dobré bydlení pozvedne kvalitu vašeho života

Proč bydlet v lokalitě, která se vám nelíbí? Pamatujte, že dobré bydlení pozvedne kvalitu vašeho života

V současné době si spousta lidí, bohužel, vybírá bydlení hlavně podle toho, na kolik je vyjde, přitom už nepřemýšlí nad lokalitou, občanskou vybaveností a okolní přírodou. Před podepsáním rezervační smlouvy se ujistěte, zda vámi vybraný byt naplní vaše očekávání a splní veškeré vaše nároky. Přestože zakoupíte levnou nemovitost, nemusíte být spokojení, protože její prostory jsou stísněné, z okna se otevírá výhled na staré a rozpadlé okolí, a ještě navíc budete nuceni ke kompletní rekonstrukci. Skutečně máte takovou představu o vysněném bydlení? Pamatujte, že dobré bydlení pozvedne kvalitu vašeho života.

Praha je nádherná metropole, která má však i stinnou stránku. Stejně jako ve všech městech, tak i v tom hlavním narazíte na špinavé lokality, kde jsou nemovitosti vskutku cenově přijatelné, ale vyplatí se v takové situaci šetřit?

V mezonetovém bytu se budete cítit jako ve vlastním paláci

V posledních letech se výrazně zvyšuje zájem o mezonetové byty, respektive vícepodlažní byty, jež ukrývají spoustu předností. Jedná se o jakýsi kompromis mezi rodinným domem a bytem. Pokud sáhnete po mezonetu s dostatečnou metráží, je vzdušný a nabízí zajímavé průhledy. Developerské společnosti se proto stále častěji zaměřují na výstavbu mezonetových bytů, přičemž v uplynulých letech jich v Praze vzniklo hned několik.

Prodej bytu v Praze není sice levná záležitost, nicméně na druhou stranu ceny nemovitostí neustále rostou, a tak je to dobrá investice.

Třeba takový mezonetový byt v pražských Dejvicích, jehož celková plocha je 171 metrů čtverečních, nabízí díky tomu, že je až v šestém a sedmém podlaží, dechberoucí výhled na Prahu. Mezonetový byt se nachází v takzvaném Dejvice House, což je městský funkcionalistický bytový dům, jehož historie sahá až do roku 1932. Objekt však prošel vskutku náročnou rekonstrukcí. V bytě jsou použity moderní materiály a exkluzivně působí sklo v kombinaci s dřevem.

Pro náročnější zájemce je k dispozici mezonetový byt o rozloze 247 metrů čtverečních situovaný v samotném centru hlavního města, tedy v Praze 1. Mezonetový byt 5+kk disponuje obrovskou terasou, kde hlavně v letním období strávíte většinu svého času. Budova ze sedmnáctého století, ve které se mezonet nachází, momentálně prochází kompletní rekonstrukcí, a tak byt bude k nastěhování v prosinci příštího roku.

Praha jako na dlani

Jakmile tedy sáhnete po bytě v atraktivní lokalitě a zvolíte spíše vyšší patra, bude vám připadat, že z každé místnosti máte Prahu jako na dlani. Každé ráno se tak probudíte, odtáhnete rolety a ihned se vám objeví úsměv na tváři z tak nádherného výhledu. Ihned co vyjdete z bytu, můžete zajít do kavárny či obchodu, všechno máte vskutku na dosah ruky. Do centra se dostanete pěšky či metrem za pár minut, do práce stejně tak. Usnadněte si život a investujte do bydlení, které vás uspokojí po všech stránkách.

Pokud momentálně nechcete koupit nemovitost, protože se ještě rozhodujete, kde vlastně byste chtěli bydlet, tak se zajímejte o pronájem bytu v Praze. Luxusní obydlí se totiž dá i pronajmout. Neslevujte ze svých nároků.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top