TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Zelená střecha aneb zahrada ve městě

Zelená střecha aneb zahrada ve městě

V současné době si spousta lidí uvědomuje, že planeta potřebuje značnou péči, a proto se do popředí dostávají ekologicky šetrná řešení, a to napříč různými odvětvími. V automobilovém průmyslu se začínají vyrábět elektromobily s minimálním dopadem na životní prostředí a ve stavebnictví hrají opět prim takzvané zelené střechy. Ve městech je zeleně nedostatek, a proto si obyvatelé vytváří zahradu i na střeše.

Střecha je nenahraditelnou součástí každé nemovitosti. Jestliže je správně položena, dokáže ušetřit nemalé peníze za energie, neboť přes ni neuniká teplo z interiéru.

Zelené střechy se dostávají ke slovu

Samotný název napovídá, že zelená střecha je prorostlá vegetací. Střešní krytina přináší spoustu výhod, například výrazně zlepšuje izolační vlastnosti, zabraňuje přehřívání budovy a zvyšuje zvukovou izolaci. Zelená střecha ještě navíc zadržuje vodu, a tím pádem slibuje dlouhou životnost. Pokud architekti zabrouzdají do minulosti, určitě si vzpomenou na dobu, kdy se realizovaly zelené střechy. Historie se opakuje, tentokrát však s vylepšenými technologiemi a postupy.

Jaký typ zelené střechy zvolit?

Střechy se rozdělují na intenzivní a extenzivní, přičemž se rozlišují podle náročnosti údržby. Intenzivní zelené střechy vyžadují vyšší vrstvu zeminy, do které se zasazují rostliny náročnější na péči. Pokud však nepatříte mezi zarputilé zahrádkáře, doporučujeme zvolit extenzivní zelenou střechu s rostlinami, které bez problémů zvládnou i sucho.

Velice poptávaná je skladba Alfagreen BASIC, která patří mezi extenzivní varianty. Je navržena tak, aby splňovala podmínky pro vyplacení dotace z programu Nová zelená úsporám. Jestliže chcete zjistit, na kolik vás realizace vyjde, doporučujeme spočítat si cenu na stránce alfagreen.cz, kde můžete rovnou zaslat i poptávku.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top