TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Montovaný dům vám postaví velmi rychle i levně

Montovaný dům vám postaví velmi rychle i levně

Trend montovaných domů k nám přišel ze Severní Ameriky, Německa, Rakouska a skandinávských zemí. Všude tam si je oblíbili, protože se jedná o levné a rychlé bydlení, které ale neztrácí nic na kvalitě. Jak je vidět, montované domy vydrží i extrémní počasí severských států a Češi to postupně začínají chápat. I u nás přibývá lidí spokojeně bydlících v montovaném domě.

Termín montovaný dům se využívá kvůli tomu, že jsou nejdříve zhotoveny jednotlivé části, ty se přivezou na místo a tam sestaví. Díky tomu je možné dům postavit mnohonásobně rychleji než běžnou zděnou stavbu.

Jak funguje sestavení domu?

Montované domy jsou vlastně dřevostavby. Původní úkol tedy leží na bedrech truhlářů, kterým trvá asi třicet dní vyrobit jednotlivé části. Ty jsou dopraveny na místo sestavení. Je zhotovena základová deska a během několika dnů se na ní celý dům sestaví. Dalších pár dnů pak zaberou dokončovací práce, jako je elektroinstalace, voda, kanalizace, okna, dveře, venkovní omítka aj. A to je celé!

Jaké to má výhody?

Hlavní výhodou je cena. Díky příznivým cenovým podmínkám si mohou svůj vlastní domeček dovolit i mladé rodiny nebo jednotlivci. Skutečně se dá vejít i do milionu, i když v takovém případě půjde spíš o bydlení pro dva lidi (ložnice, koupelna, WC a obývací pokoj spojený s kuchyní). Na druhou stranu to není potíž, protože dům je možné stavět na etapy. Nemusíte mít tedy k dispozici ihned celou částku, další pokoje se dostaví, až na ně našetříte.

Samozřejmě záleží na tom, jakou firmu si zvolíte, ne všechny vám tohle nabídnou. Popsanou službu postupného dostavování má pro zákazníky připravenou plzeňská společnost J. GROUP.

Další výhodou jsou typové domy. Kdo má svou představu o bydlení snů, tomu vyhoví architekt s unikátním návrhem. Ale zákazníci, kteří si netroufají diktovat, jak by měl jejich budoucí domeček vypadat, mají ulehčenou práci. Dřevostavby na klíč lze postavit podle typových projektů. Sice nebudete mít originální dům, nicméně dostanete praktické řešení, které se už osvědčilo.

Za zmínku stojí i nízké náklady na provoz, protože domy jsou nízkoenergetické, a prakticky žádné papírování. S dřevostavbou na klíč přebírá stavební firma veškeré povinnosti včetně běhání po úřadech.

Nejste si jistí, zda je řešení vhodné pro vás?

Plzeňská J. GROUP nabízí ještě jednu neobvyklou službu. Všem zájemcům o montované domy dává možnost navštívit již zhotovenou stavbu, v níž se skutečně bydlí. Nejedná se o žádné vzorové domy na výstavišti, podíváte se k reálným lidem, kteří vám popíšou, jak se jim v montovaném domečku bydlí. Firma J. GROUP s dlouholetou tradicí totiž nemá co skrývat, naopak se může chlubit spokojenými zákazníky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top