TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Interiér / Obývací pokoj / Obývací pokoj rodiny s dětmi by měl být zařízen vkusně, prakticky a moderně zároveň

Obývací pokoj rodiny s dětmi by měl být zařízen vkusně, prakticky a moderně zároveň

Nejen ti, kdo žijí single, anebo již mají odrostlé děti, si mohou dovolit vybavení interiéru, jež bude nejen účelné, ale i hezké, trendy, přitom bude vzájemně ladit a co se týče údržby, potěší snadným čištěním díky použitým materiálům. Nechte se inspirovat, čím zařídit obývací pokoj, abyste v něm trávili čas rádi a bez stresu z upatlaných ručiček vašich ratolestí.

Sedací souprava je základ

Co si budeme povídat… Sedací souprava je stěžejním kusem nábytku, bez něhož si obývák neumíme představit. Jste-li čtyřčlennou a vícečlennou rodinou, ideální bude typ rohové sedací soupravy. Ta zajišťuje dostatek místa jak k sezení, tak ležení. V případě, že je váš obývací pokoj prostorný, poohlédněte se i po křeslech ve stejném stylu. To můžete doplnit praktickou podnožkou zajišťující relax, kterou zároveň můžete využít k sezení v situacích, kdy vás navštíví hosté či příbuzenstvo.

Sedací soupravy jsou dnes mnohdy potaženy materiály se snadnou údržbou, přitom nemusíte volit pouze kůži nebo koženku. Praktické jsou i potahy, s jejichž pomocí nejenže soupravu chráníte, ale zároveň může obměnit vzhled celé místnosti.

Hezkým příkladem může být sedací souprava Bonita, kterou si můžete pořídit v potahu z eko kůže nebo látky. Rozhodnete-li se pro látku, volte žíhané varianty, na kterých se případné nehody dětí i dospělých snadněji „ztratí“.

Aby vám obývací stěna nezmenšila opticky prostor

V dnešní době vede vzdušnost, jednoduchost. U obývací stěny volte variantu, která vám umožní jak uschovat osobní věci, ale také vystavit pár drobností, na které jste pyšní. Vyhněte se ale vystavování přemíry suvenýrů, svíček, fotografií a další maličkostí, pamatujte na to, že pro malé děti jde o neodolatelná lákadla, která budou shazovat a život vám bude komplikovat i jejich zvedání při úklidu.

Zajímavou variantou jsou obývací stěny vyrobeny ze dvou materiálů, kdy jsou použity např. lamino a sklo, jako je to např. u obývací stěny Enter. Je moderní, zajišťuje dostatek úložných prostorů a díky barevnému provedení a matnému vzhledu je jako stvořená pro život s dětmi.

Když vás trápí malé prostory

Někdo uvažuje kvůli nedostatku prostoru o umístění postele do obývacího pokoje. Než se pro toto řešení definitivně rozhodnete, prohlédněte si nabídku patrových postelí. Zvolit můžete jednoduchou variantu, nebo model s úložnými prostory. Pevné zábrany a žebříky jsou samozřejmostí, navíc mnohdy můžete pořídit i pro děti skvělé skluzavky k těmto postelím, sítě nebo lana, po nichž se na vrchní postel dostanou netradičněji, než po žebříku.

Spoustu vybavení nejen pro rodiny s dětmi najdete na stránkách zlutahala.cz. Nechybí zajímavé akce a slevy, díky nimž za nový nábytek ušetříte i desítky tisíc korun. Navštivte je a přesvědčte se sami.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top