TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Obývací pokoj / Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení

Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení

S jarem se spousta z nás chystá nejen na práce na zahradě, ale láká nás i obměna interiéru. Jestliže nechcete přímo přestavovat nebo malovat stěny, sáhněte po jednodušších možnostech, jak interiéru vdechnout nového ducha. Budete potřebovat jen pár tisíc a výsledek bude znatelný.

Kusové koberce prostor okoření

Vybavením, které místnost hodně promění, je koberec. Vybrat si můžete jak z různých tvarů – může být oválný, nemusíte sahat po klasickém obdélníku či čtverci a rozdílně bude vypadat koberec s dlouhým vlasem, rozdílně s krátkou smyčkou. Jestliže chcete, aby působil elegantně, volte jednobarevný kus, chcete-li moderní vzhled nebo pestrost, vyberte si např. koberec s asymetrickým vzorem, který je zhotoven z vícebarevných vláken.

Obraz jako dominanta

Dalším vybavením, které velmi podtrhne váš vkus a v místnosti bude výrazný, je obraz. Velmi působivě vypadá obraz větších rozměrů, na němž jsou abstraktní obrazce, ale také obraz s květy, nebo takový, jenž je složen ze třech menších obrázků navazujících na sebe. Můžete si nechat zhotovit i obraz z vaší fotografie, např. z dovolené. Máte-li cestovatelského ducha, mohly by se vám líbit hory, obraz města nebo západu slunce.

Záclony a závěsy udělají mnohé

Dalším způsobem, jak změnit vzhled místnosti, je pořízení záclon a závěsů, pokud je nemáte. Místnost velmi zútulní a dodají jí pocit tepla. Jestliže tento bytový textil máte, vyměňte závěsy za nové v odlišné barvě než ty, které vám zastiňují okna teď. Mnohé udělají i záclony. Máte-li klasické, vyměňte je za kratší nebo za záclonky, jež se upevňují přímo na okna.

Polštářky a polštáře

Další výrazné změny docílíte, koupíte-li nové polštáře, které umístíte na gauč. Budou vám sloužit nejen jako dekorace, ale i jako příjemný pomocník, když si budete chtít odpočinout. Máte-li obývák v jedné barvě, dokonale působí několik vícebarevných polštářků, čímž obývák oživíte.

Nebojte se změn a experimentujte. Zavítejte do některého z e-shopů s bytovými doplňky, vybavením a dekoracemi a načerpejte inspiraci. Uvidíte, že najdete mnoho drobností, které nestojí mnoho, ale váš obývací pokoj pomohou výrazně proměnit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top