Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení | Bydletespokojeně.cz TOPlist
19. 08. 2018
Domů / Interiér / Obývací pokoj / Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení

Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení

Chcete pozměnit interiér bez stavebních úprav? Zvolte nové drobné vybavení
Ohodnoťte tento článek

S jarem se spousta z nás chystá nejen na práce na zahradě, ale láká nás i obměna interiéru. Jestliže nechcete přímo přestavovat nebo malovat stěny, sáhněte po jednodušších možnostech, jak interiéru vdechnout nového ducha. Budete potřebovat jen pár tisíc a výsledek bude znatelný.

Kusové koberce prostor okoření

Vybavením, které místnost hodně promění, je koberec. Vybrat si můžete jak z různých tvarů – může být oválný, nemusíte sahat po klasickém obdélníku či čtverci a rozdílně bude vypadat koberec s dlouhým vlasem, rozdílně s krátkou smyčkou. Jestliže chcete, aby působil elegantně, volte jednobarevný kus, chcete-li moderní vzhled nebo pestrost, vyberte si např. koberec s asymetrickým vzorem, který je zhotoven z vícebarevných vláken.

Obraz jako dominanta

Dalším vybavením, které velmi podtrhne váš vkus a v místnosti bude výrazný, je obraz. Velmi působivě vypadá obraz větších rozměrů, na němž jsou abstraktní obrazce, ale také obraz s květy, nebo takový, jenž je složen ze třech menších obrázků navazujících na sebe. Můžete si nechat zhotovit i obraz z vaší fotografie, např. z dovolené. Máte-li cestovatelského ducha, mohly by se vám líbit hory, obraz města nebo západu slunce.

Záclony a závěsy udělají mnohé

Dalším způsobem, jak změnit vzhled místnosti, je pořízení záclon a závěsů, pokud je nemáte. Místnost velmi zútulní a dodají jí pocit tepla. Jestliže tento bytový textil máte, vyměňte závěsy za nové v odlišné barvě než ty, které vám zastiňují okna teď. Mnohé udělají i záclony. Máte-li klasické, vyměňte je za kratší nebo za záclonky, jež se upevňují přímo na okna.

Polštářky a polštáře

Další výrazné změny docílíte, koupíte-li nové polštáře, které umístíte na gauč. Budou vám sloužit nejen jako dekorace, ale i jako příjemný pomocník, když si budete chtít odpočinout. Máte-li obývák v jedné barvě, dokonale působí několik vícebarevných polštářků, čímž obývák oživíte.

Nebojte se změn a experimentujte. Zavítejte do některého z e-shopů s bytovými doplňky, vybavením a dekoracemi a načerpejte inspiraci. Uvidíte, že najdete mnoho drobností, které nestojí mnoho, ale váš obývací pokoj pomohou výrazně proměnit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top