TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Využijte malý prostor na maximum: 3 triky, jak na to

Využijte malý prostor na maximum: 3 triky, jak na to

Váš „byt“ je pokoj ve sdíleném bytě? Bydlíte v garsonce? Nebo vás trápí nepraktická dispozice? Poradíme vám, jak i z malého prostoru vytěžit maximum! Proč by nešlo do jedné místnosti naskládat ložnici, obývák i pracovnu?

Pořiďte si příčku: Bez stavebních prací!

Pokud máte k dispozici větší prostor, který chcete využít jako dvě místnosti, můžete si postavit stylovou příčku, která ho rozdělí. Jasně, můžete dát doprostřed místnosti obří skříň, ale ta vám z každé místnosti vytvoří temnou kobku.

Řešení je jednoduché – pořiďte si akvárium s mořskými rybičkami. Nebo terárium pro hada. Nebo rostlinné akvárium bez rybiček. Terárium i akvárium propouští dostatek světla a navíc je vybaveno vlastním osvětlením, které místnost ještě více zútulní. Můžete ho umístit na vyšší komodu a vytvořit tak originální příčku, která byt nezatemní a naopak do něj vnese příjemnou atmosféru.

Tip: Vše, co budete k takovému projektu potřebovat, najdete na akvamex.cz

Jděte do výšky

Ke štěstí vám chybí pár metrů čtverečních? Pak je třeba využít veškerý prostor, který se naskytne. Pokud máte v bytě alespoň běžně vysoké stropy, můžete si pořídit zvýšené postele nebo pohovky, pod kterými se vytvoří prostor ideální pro stůl nebo třeba malý gauč. Na okraje zvýšené postele můžete umístit závěs a vytvořit si tak svůj vlastní kousek soukromí. Ale nezapomeňte na kvalitní osvětlení – bez toho se se svém bunkru neobejdete.

Variabilní řešení za pár korun

Pokud vás nedostatek světla netrápí a investice do akvária pro vás nepřipadá v úvahu, i tak můžete ve svém bytě vytvořit nové zákoutí, které poskytne dostatek soukromí. A paraván by rozhodně v žádném malém bytě neměl chybět.

Je praktický, variabilní a jeho pořízení vás bude stát zanedbatelnou částku. Ať už zvolíte stylovou dřevěnou, ratanovou nebo třeba papírovou variantu, paraván se vám rozhodně bude hodit v mnoha různých situacích.

Když přijde návštěva a vy budete chtít oddělit postel od zbytku místnosti. Když si budete chtít vytvořit útulný pracovní kout. Když budete potřebovat dočasně rozdělit prostor a vytvořit dojem, že vaše garsonka má více obytných sekcí. Paraván zkrátka využijete každý den. A můžete ho neustále přemisťovat!

1 komentář

  1. Dobrý den, děkuji za inspiraci. Dívala jsem se na akvamex.cz a jelikož jsem akvarista-začátečník, tak jsem si moc nevěděla rady.. Zkusila jsem tam radši zavolat a musím říct, že mi ochotně se vším poradili. Akvárko už má svoje místo v obýváku 🙂

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top