TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Látkové stínění moderního interiéru

Látkové stínění moderního interiéru

V dnešní době je na trhu mnoho různých typů a provedení stínící techniky pro zastínění interiéru. Látkové stínění díky rozmanitosti barev a typů látek stejně jako variabilita provedení a tvarů postupně překonává standardní horizontální žaluzie, jako nejrozšířenější typ stínění.

2

Látkové rolety jsou velmi praktickým prvkem pro stínění oken i větších ploch v interiéru. Nejčastěji jsou ovládány kuličkovým řetízkem, který otáčí převodovkou a tím stahuje nebo vytahuje látku rolety. Látkové rolety Verra jsou ideální látkovou roletou pro umístění před otvor na zeď tak, aby stínily celý okenní otvor. Látka rolety Verra je dodávána na míru dle přání zákazníka. Existují látky stínící nebo tzv. DIMout látky, které mají vyšší stínící faktor a hodí se pro místnosti například s televizí nebo počítači. Další látkou jsou tzv. „blackout“, které nepropouští žádné světlo. Ty se hodí tam, kde je potřeba úplná tma v místnosti. Velmi rozšířené jsou látky typu „Den a noc“, neboli „Zebra“, nebo „Day and Night“. Jedná se o látky tvořené tkaninou ze skelných vláken s pruhy průsvitnými a stínícími, jejichž posouváním přes sebe vzniká poloprůsvitná nebo stínící plocha rolety. Tyto látky jsou velmi designovým doplňkem každého interiéru.

1

Látková roleta Verra může být také dodána v provedení Verra Semi, tedy s krycím horním hliníkovým boxem, který zajišťuje, aby se na navinutou látku rolety neprášilo. Tento box může být dodán v RAL barvě dle výběru zákazníka nebo v provedení Decoral, tedy imitací dřeva.

3

Nejvyšším modelem látkové rolety Verra je model Verra metal. Tato roleta má boční držáky z hliníkového odlitku s povrchovou úpravou broušený chrom a může být použita až do rozměrů 3 m šířky a 5 m výšky rolety. Navíc může být vybavena elektromotorem nebo dálkovým motorem ovládaným dálkovým ovladačem.

Plisse žaluzie, nebo-li plisse rolety

Plisse žaluzie jsou moderním provedením tradičních horizontálních žaluzií, které oživí každý interiér svými barvami, vzory a materiálem. Plisse žaluzie od firmy Isotra a.s. jsou vyrobeny z kvalitní skládané látky, která poskytne zastínění na míru vaší místnosti. Existují plisse žaluzie VS 2 se stahováním shora-dolů, a také oběma směry umožňující najít optimální zastínění. Stejný systém stahování z obou směrů, ale místo ovládání madly je u plisse typu F 2 docíleno stahování pomocí šňůrkového mechanismu.

Pro zastínění střešních oken existuje plisse žaluzie pro střešní okna plisse typ DFC 20, které díky bočním vodícím lištám mohou být použity v šikmé nebo horizontální poloze, aniž by se prověšovala látka. Boční lišty zároveň zabraňují prosvítání po bocích plisse.

Pro stínění střešních skel zimních zahrad doporučujeme plisse typ PL 11 které je možné ukotvit mezi krokve zimní zahrady nebo pod ně.

 

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou stínící prvek především určený pro stínění velkých ploch v interiéru. Použití nacházejí tedy především v kancelářích, ordinacích, a jiných prostorech s prosklenými plochami. Vertikální žaluzie mají horní nosič s kolejnicí, ve které jezdí háčky pro zavěšení látkových panelů. Látkové panely vertikální žaluzie můžou být široké 127 mm (standardní provedení vertikálních žaluzií) nebo 89 mm. Velký výběr látek různých barev a také textur osloví každého zákazníka, který potřebuje zastínit velké plochy okenních otvorů, nebo výloh.

Japoské stěny

Japoské stěny jsou ideální designový stínící prvek pro moderní interiér, hodí se především pro stínění velkých ploch například HS portálů, prosklených stěny, nebo okenních sestav. Látkové panely mají spodní závaží a napínají látku. Jsou ideální designový stínící prvek pro moderní interiér, hodí se především pro stínění velkých ploch například HS portálů, prosklených stěn nebo okenních sestav. Látkové panely mají spodní závaží a napínají látku.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top