TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Nejčastější problémy s vodou v bazénu: Známe jejich řešení!

Nejčastější problémy s vodou v bazénu: Známe jejich řešení!

Už se nemůžete dočkat, až se zvednou teploty a přijde čas na první koupání ve vašem zahradním bazénu? Nenechte si svou oblíbenou letní činnost pokazit zapáchající, zelenkavou či řasami zakalenou vodou. Poradíme vám, jak si zajistit koupání v křišťálově čisté vodě.

foto

Tip: Před sezónou je třeba se věnovat důkladnému čištění bazénu – čistotou předejdete budoucím nepříjemnostem.

Jak vyzrát na řasy?

Kluzké a mazlavé dno, nažloutlá barva a nepříjemný zápach – to jsou hlavní příznaky toho, že se ve vašem bazénu zabydlely řasy. Na boj s nimi se vybavte účinným odstraňovačem řas, který řasy zahubí. Část mrtvých řas se zachytí na filtru a zbytek je třeba odstranit vyvločkováním.

Tip: Při častém využívání bazénu během horkých dní je třeba tvorbě řas předcházet. Můžete preventivně provést šokovou terapii chlorem či kyslíkem (v závislosti na tom, zda k péči o bazén používáte chlorovou či kyslíkovou chemii do bazénů).

Zelená voda

Voda ve vašem bazénu připomíná svou barvu močál? Na vině mohou být vysoké teploty, velké zatížení bazénu i bouřkové počasí. Co s tím?

  • Nejprve zkontrolujte hodnotu pH. Pokud se odchyluje od optimální hodnoty (7,0 – 7,4), použijte přípravek na úpravu pH.
  • Preventivně použijte chlorovací přípravek pro šokovou dezinfekci vody. Ten zahubí řasy a bakterie, které mohou způsobovat zbarvení.
  • Spusťte bazénovou filtraci. Pokud je voda zakalená, použijte navíc také vločkovač, díky kterému drobné nečistoty snadněji zachytíte.

Zakalená voda

Voda v bazénu je vše jen ne průzračná? Pak je potřeba zjistit příčinu zákalu. Tyto příčiny mohou být dvě – příliš vysoké pH, nebo výskyt jemných mechanických nečistot či organických sloučenin. Nejprve tedy změřte pH vody – pokud je příliš vysoké, může docházet ke srážení malých částeček anorganických látek.

  • Pokud bude naměřená hodnota pH vyšší, použijte přípravek na úpravu pH.
  • Pokud bude pH v pořádku, použijte vločkovač. Ten způsobí shluknutí malých částeček do vloček, které se snadno zachytí na filtru.

Přejeme příjemné koupání!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top